MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Справа Веджіє Кашки. Суд ухвалив стягнути з Юсуфа Айтана заборговані гроші

12.04.2019   
ХПГ-інформ
Громадянин Туреччини, який позичив гроші у ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки й не хотів повертати, має це зробити – таке рішення ухвалив суд у Криму. Для фігурантів справи – Асана Чапуха, Бекира Дегерменджі, Казіма Аметова та Руслана Трубача – прокуратура запросила умовні терміни покарання.

Громадянин Туреччини Юсуф Айтан, який позичив гроші у ветерана кримськотатарського національного руху Веджіє Кашки й не хотів повертати, має це зробити. Таке рішення ухвалив підконтрольний московській владі Сімферопольський районний суд, – повідомляє у Facebook журналіст Антон Наумлюк.

«Сімферопольський районний суд у повному обсязі задовольнив позов адвоката Маммета Мамбетова, поданий в інтересах ветерана кримськотатарського руху Веджіє Кашки, яка загинула під час затримання співробітниками російських правоохоронних органів у листопаді 2017 року, і ухвалив стягнути з громадянина Туреччини Юсуфа Айтана грошові кошти, які він позичив у Кашки та відмовлявся повертати», – написав журналіст.

Веджіє Кашка (фото з сайту «15 минут», тепер – atr.ua)

Це підтвердив проекту «Крым.Реалии» і адвокат Маммет Мамбетов. Він додав, що Айтан може оскаржити судове рішення.

Нагадаємо, Веджіє Кашка звернулася до Асана Чапуха, Бекира Дегерменджі, Казіма Аметова та Руслана Трубача з проханням допомогти у поверненні боргу. 23 листопада 2017 року в Сімферополі ФСБ РФ спільно з МВС РФ затримали чоловіків, які на момент облави були в кафе разом з Веджіє Кашкою. Вони прийшли туди на прохання Айтана, який напередодні пообіцяв повернути гроші. Під час затримання Веджіє Кашка стало зле. Її увезли на «швидкій». Дорогою до лікарні жінка померла. Затриманих кримських татар обвинуватили у вимаганні – вони стали фігурантами так званої «справи Веджіє Кашки».

Фігуранти справи (фото з сайту «15 минут», тепер – atr.ua)

На думку деяких коментаторів, громадянин Туреччини, щоби запобігти поверненню грошей, співпрацював із ФСБ.

10 квітня сайт проекту «Крым.Реалии» повідомив, посилаючись на громадське об’єднання «Кримська солідарність», що обвинувачення запросило умовні терміни для фігурантів справи, а саме: Чапуху – три з половиною роки, Дегерменджі, Аметову і Трубачу – по три роки, усім – із випробувальним терміном у три роки.

Прокурор попросив взяти до уваги пом’якшувальні обставини: «похилий вік, позитивні характеристики, відсутність судимостей, часткове визнання провини».

При цьому раніше, передає видання, підсудні своєї провини не визнали.

«Фактично, рішення Сімферопольського районного суду підтверджує позицію обвинувачених, які наполягали, що не мали жодного умислу на збагачення і, відповідно, не займалися вимаганням, а тільки наполягали на виплаті боргу з боку Айтана», – прокоментував Антон Наумлюк запит прокуратури на умовний термін для фігурантів справи.

Суд має оголосити вирок у справі 17 квітня, – повідомляє «Кримська солідарність».


Нагадаємо, 24 січня цього року підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя змінив запобіжний захід Бекиру Дегерменджі, Казіму Аметову та Руслану Трубачу з утримання в СІЗО на домовий арешт. Раніше під домовий арешт перевели Асана Чапуха.

Раніше повідомлялося, що фігуранти справи мають серйозні проблеми зі здоров’ям: у Дегерменджі – хронічна астма, Чапух у СІЗО перебув мікроінсульт.

Російський адвокат Микола Полозов у лютому 2018 року розпочав незалежне розслідування обставин смерті Веджіє Кашки.

«На прохання рідних Веджіє Кашки я починаю незалежне адвокатське розслідування всіх обставин загибелі Веджіє Кашки й буду домагатися притягнення до відповідальності всіх посадових осіб, які причетні до її смерті. (…) Я впевнений, що її смерть зовсім не трагічна випадковість, а наслідок надмірного й непропорційного застосування до неї сили з боку російських силовиків, які здійснювали її незаконне затримання. // Однак за її загибель ніхто відповідальності так і не поніс, ще й більше, не було навіть формальних спроб з боку російської влади провести розслідування», – написав тоді Полозов у Facebook.

 Поділитися