MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Строковиків демобілізують — депутати ухвалили законЗагибель волонтерів, великий обмін полоненими, Кривий Ріг без світла — підсумки тижняПраця за ґратами: депутати пропонують змінити правилаТонкі матерії у Верховній Раді: депутати у першому читанні заборонили пов’язані з Росією релігійні організаціїМорг міста Ізюм переповнений, тіла зберігаються на підлозіЗавдяки справжнім друзям знайшла прихисток у Дрогобичі: історія переселенки з ХарковаAmnesty International: ескалація збройного конфлікту в Україні матиме руйнівні наслідки для прав людини в усьому світіДепутати ухвалили закон про бранців КремляПримусове годування в'язнів – депутати ухвалили законопроєктООН: Загальна кількість жертв конфлікту на Донбасі – 42–44 тисячі осіб«Повернено за закінченням терміну зберігання»Головування Німеччини у Раді ЄС: шанс для загальноєвропейської стратегії щодо врегулювання збройного конфлікту на Сході УкраїниЗахист цивільних осіб повинен стати абсолютним пріоритетом для всіх сторін конфліктуНегайне та дієве перемир’я для боротьби з COVID-19: звернення громадських організацій до всіх сторін конфлікту на сході УкраїниЗа 6 років збройного конфлікту на Донбасі Україна втратила понад 13 тисяч людейВимушені жертви війни: безкарне самоправство українських військових в ході конфлікту на Сході УкраїниЧернівецькі депутати хочуть заборонити будь-які публічні ЛГБТ-акціїУ Євросуді перебуває близько 5000 індивідуальних заяв по Криму та збройному конфлікту на Сході УкраїниПублічно-правовий конфлікт в Україні між народом та владою, шляхи його розв’язання та наслідки консерваціїНасильницькі зникнення та зникнення безвісти в Україні під час збройного конфлікту на сході у 2014–2019 рр. (ПРЕСАНОНС)

Депутати в містах України використовують службове становище для вирішення приватних інтересів

18.04.2019   
Влад Боднар
Під час сесій міських рад та засідань виконкомів в органах місцевого самоврядування періодично виникають конфлікти інтересів. Це – суперечність між приватним інтересом депутата та інтересом суспільства.

Під час сесій міських рад та засідань виконкомів в органах місцевого самоврядування періодично виникають конфлікти інтересів. Це – суперечність між приватним інтересом депутата та інтересом суспільства. Громада обирає депутата для того, щоб він відстоював суспільний інтерес, натомість у депутати часто йдуть заради відстоювання особистих інтересів та прийняття вигідних для себе рішень. Коли рішення приймаються в інтересах депутата чи його близьких осіб, це означає, що меншу вигоду від цього матиме суспільство: наприклад, громада міста може втратити прибуток від продажу земельної ділянки в центрі міста, бо її в довгострокову безкоштовну оренду забрав депутат місцевої ради. Ми вирішили дізнатись про всі випадки виникнення конфлікту інтересів у двох містах України: Дрогобичі та Кривому Розі.

До цих міст ми надіслали запити, щоб нам надали інформацію про всі випадки виникнення конфліктів інтересів під час сесій міської ради.

Кривий Ріг

Секретар Криворізької  міської ради Сергій Маляренко надав нам таку інформацію:

«...Регламентами Криворізької міської ради та її виконавчого комітету, затвердженими рішеннями відповідно міської ради від 24.12.2017 № 15, зі змінами та виконкому міської ради від 09.11.2016 № 487, зі змінами, не передбачено узагальнення та аналітична робота щодо випадків виникнення конфліктів під час сесій міської ради, засідань виконавчого комітету, депутатських комісій, тендерних комітетів за період з 2014 по 2019 років по кожному випадку окремо...»

Істеблішмент Кривого Рогу не захотів надавати нам інформацію про виникнення конфліктів інтересів або дійсно не веде облік таких випадків.

– Нам теж так відповідали. Це насправді нормальна практика. Справді немає вимог вести статистику повідомлень про виникнення конфліктів інтересів, – каже юрист, виконавчий директор ГО «Антикорупційний штаб», Сергій Миткалик.

Дрогобич

Влада цього міста надала нам запитувану інформацію. 61 % депутатів Дрогобицької міської ради з 2016 року мали конфлікт інтересів під час розгляду питань на сесії міської ради. Ось кілька слів про кожного з цих депутатів.

  1. Олег Балог – є засновником та керівником антикорупційної громадської організації. Конфлікт інтересів – 3: два питання щодо викупу комунального майна та земельне питання.

  2. Володимир Бернадович – до 2014 року займався виробництвом будівельних виробів з пластмас. Конфлікт інтересів – 1: земельне питання.

  3. Назарій Броварський – директор вокзалу станції Дрогобич. Конфлікт інтересів – 2: зміни до рішень міської ради та земельне питання.

  4. Роман Броницький – директор ЗОШ № 18. Конфлікт інтересів – 1: земельне питання.

  5. Марія Вітульська – є керівником та засновником кількох ОСББ. Конфлікт інтересів – 1: земельне питання.

  6. Михайло Городинський – голова спортивно-оздоровчого комплексу, засновник ОСББ. Конфлікт інтересів – 1: викуп комунального майна.

  7. Олег Дацюк – працює в ПАТ «Укрнафта». Дружина керує дитячим будинком. Конфлікт інтересів – 2: земельна ділянка під гараж, склад команди «Галичина».

  8. Ірина Дзюрах – займається благодійністю. Конфлікт інтересів – 2: передача матраців  та земельне питання.

  9. Роман Курчик – керує кооперативом з обслуговування об’єктів, здійснює підприємницьку діяльність у сфері торгівлі та оренди нерухомості. Конфлікт інтересів – 5: земельні питання.

  10. Ігор Лазарів – займається орендою нерухомості. Конфлікт інтересів – 1: земельне питання.

  11. Олег Майданюк – директор КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання». Конфлікт інтересів – 10: питання щодо оренди (7 питань) та інші питання.

  12. Юрій Милян – працює в ПАТ «Нафтопереробний комплекс – Галичина». Дружина – засновник ОСББ. Конфлікт інтересів – 3: земельні питання.

  13. Роман Муль – власник місцевої мережі магазинів «Ромашка», пекарні, надає автостанційні послуги. Дружина та рідний брат також підприємці. Конфлікт інтересів – 5: земельні питання.

  14. Степан Настьошин – є співзасновником ТОВ, яке веде діяльність у сфері будівництва та ремонту. Працює у ПАТ «Львівгаз». Конфлікт інтересів – 1: земельне питання.

  15. Сергій Оленич – є керівником та засновником приватного підприємства, яке веде діяльність у сфері будівництва та ремонту. Дружина та тесть мають бізнес у сфері торгівлі та транспорту. Тесть є колишнім міським головою Дрогобича. Конфлікт інтересів – 1: земельне питання.

  16. Зіновій Семенишин – лікар акушер-гінеколог. Конфлікт інтересів – 1: зміни до бюджету.

  17. Орест Скірко – депутат є засновником кількох підприємств у сферах оренди нерухомості, торгівлі та ресторанного господарства. Дружина є власницею медичного центру та здійснює підприємницьку діяльність у сільськогосподарській сфері. Конфлікт інтересів – 2: земельні питання.

  18. Олег Хрущ – колишній власник колективного підприємства «Троянда» (до 2016 року), що спеціалізується на сільському господарстві. Конфлікт інтересів – 6: земельні питання.

  19. Роман Шагала – начальник КП «Дрогобичводоканал». Конфлікт інтересів – 2: земельне питання та зміна стату  КП «Дрогобичводоканал».

  20. Андрій Шевкенич – директор ТОВ «ОПК Планета Здоров’я». Конфлікт інтересів – 2: питання оренди та зміни до бюджету.

  21. Михайло Шеремета – директор ЗОШ № 9. Конфлікт інтересів – 2: дозвіл на списання основних засобів та зміни до бюджету.

  22. Андрій Янів – Директор КП «Комбінат міського господарства». Дружина здійснює підприємницьку діяльність у сфері торгівлі. Конфлікт інтересів – 1: зміна статуту КП «Комбінат міського господарства».

 Поділитися