MENU

Подібні статті

Повітряне піратство на державному рівніМВФ виступає за світовий податок на вуглекислий газЕдинбург закриває дороги в центрі: що таке Open Streets Project?Одне з найкращих міських сміттєзвалищ України знаходиться біля Бузького лимануЧеркаси «проти» сортування сміттяРозливи нафтопродуктів, відсутність контролю підземних вод та обліку відходів – сміттєвий полігон міста РівногоЕкопропаганда, заборона циркових тварин та обмеження використання пластику – що треба знати про нову Екологічну стратегію-2030Усі найбільші підприємства Дніпропетровської області порушують екологічні нормиЧернівецьке сміття спочатку потрапляє до Харкова, а потім ми його купуємо по всій УкраїніВідсутність нічного освітлення, три пожежі, забруднення атмосфери – сміттєзвалище Івано-ФранківськаНа сміттєвому полігоні Луцька зафіксовано 7 порушень екологічних нормЯк впливають на довкілля заводи Донеччини та ЛуганщиниЗабруднення довкілля, відсутність документів на право власності, порушення у поводженні з відходами – металургійні підприємства Запорізької областіМешканці Київщини вживають неякісну водуСитуація є не критичною, але передкритичноюВерховний Суд – на варті законності в дельті Дунаю! (Повідомлення львівської організації «Екологія. Право. Людина»)Екологія в Україні хороша, погана – екологічна ситуаціяВ Україні розпочала роботу еколого-правова гаряча лініяАвтомобілі буквально все заполонили

Брудне повітря могло бути причиною смерті дівчинки з Лондона

02.05.2019
Денис Волоха

Елла Кіссі-Дебра

Сьогодні Високий Суд Англії постановив провести додаткове розслідування причин смерті дев’ятирічної Елли Кіссі-Дебри, яка померла у 2013-му після пережитих протягом трьох років нападів астми. Вона жила у 25-ти метрах від South Circular Road у південному Лондоні.

Як повідомляє Бі-бі-сі, суд ухвалив таке рішення після того, як мати дівчинки Розамунд Кіссі-Дебра розповіла, що стало відомо більше обставин смерті її доньки.

«Останні шість років невідання, чому померла моя прекрасна, світла та грайлива донька, були складними для мене і для моєї сім’ї, але я маю надію, що нове розслідування дасть відповідь на запитання, чи винне забруднення повітря в її смерті», — сказала вона.

«Якщо буде доведено, що Еллу вбили забруднення, уряд буде змушений заворушитися та взяти до уваги те, що цей, хоч і непомітний, проте цілком реальний убивця позбавляє наших дітей довгих років життя».

Елла потрапила до лікарні вперше у 2010-му році через кашель. Упродовж наступних років її життя з цієї ж причини їй довелося повторити такий візит ще 26 разів.

Розслідування 2014-го року дійшло до висновку, що причиною смерті дев’ятирічної дівчинки стали гостра респіраторна недостатність і важка астма.

© Rosamund Adoo-Kissi-Debrah

Але у 2018-му році сім’я надала генеральному прокуророві звіт професора Стівена Холґейта — експерта з викидів у повітря, який назвав досить ймовірним те, що дівчинка могла померти від понаднормового рівня викидів, які зафіксувала станція, що знаходиться на відстані однієї милі від будинку, де проживала Елла. Холґейт припускає, що за менш забрудненого повітря дівчинка могла би залишитися живою.

Разом із двома іншими суддями, ухвалюючи рішення анулювати висновки експертизи 2014-го року, суддя Марк Лукрафт сказав: «На наш погляд, у зв’язку з виявленням нових доказів, в інтересах правосуддя, має бути проведене нове розслідування».

Суддя зазначив, що адвокати сім’ї Розамунд наполягали на тому, що нові докази демонструють «неспроможність держави» виконувати свої обов’язки відповідно до Європейської конвенції з прав людини, яка захищає право на життя.

Розамунд Кіссі-Дебра

Якщо припущення підтвердяться, Елла може стати першою людиною в Сполученому Королівстві, причиною смерті якої стало забруднення повітря.

Керолін Рассел, депутат Лондонської асамблеї від Партії зелених, привітала сім’ю Розамунд зі зсувом у справі Елли, додаючи, що підтвердження факту смерті від забрудненого повітря може стати гучним закликом до офіційних осіб, які більше не зможуть закривати очі на проблеми понаднормових викидів у атмосферу.

 Поділитися