MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Довгоочікувана свобода...або як адвокатові вдалося домогтися звільнення підзахисного з-під варти!

23.05.2019   
ХПГ-інформ
І лише 15 травня 2019 року запобіжний захід стосовно підзахисного та трьох інших обвинувачених було змінено, їх всіх звільнено в залі суду. Таким чином, завдяки правильно обраній адвокатом Володимиром Глущенком тактиці та стратегії у здійсненні захисту було досягнуто першої перемоги у справі. Боротьба щодо виправдання підзахисного триває далі.

Ще в далекому 2006 році він подолав рак мозку. Тяжка операція, кілька курсів хіміотерапії і, як наслідок, нестерпні головні болі. Звичайні знеболюючі вже не допомагали, щоб хоч якось побороти мігрень йому довелося звернутися до сильнодіючих речовин…
26 жовтня 2017 року у смт. Печеніги працівники поліції провели обшук у кількох осіб. Цього ж дня їх всіх затримали за підозрою у вчинені злочину передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України - збут психотропної речовини PVP, так званих «Солей». А наступного дня, ухвалою Чугуївського міського суду Харківської області від 27 жовтня 2017р. було обрано запобіжний захід у вигляді взяття цих осіб під варту. Так він потрапив до СІЗО.


У січні 2018 року досудове слідство завершилося, обвинувальний акт стосовно нього та ще трьох осіб направили до суду. 25 січня 2018 року було проведено попереднє судове засідання у справі, та продовжено строк його тримання під вартою.
Так і просидів він у СІЗО 10 місяців, не маючи адвоката. Він же надавав до суду довідки про стан здоров’я, характеристики і заяви, однак судом почутий не був. Можна було б грішити на халатність судді, однак, одного з обвинувачених суд відразу ж відпустив під домашній арешт, чомусь врахувавши його «особисті обставини», а інші троє залишилися сидіти. Якими були ті «особисті» обставини, залишається тільки здогадуватися…


В серпні 2018 року до Харківської правозахисної групи звернувся його брат з проханням надати йому захисника. Організацією було прийнято рішення укласти договір з адвокатом на здійснення захисту.


Виконуючи доручення, адвокат Володимир Глущенко базуючись на матеріалах кримінального провадження, КПК України, чисельній судовій практиці, дійшов до висновку, щодо відсутності належних та допустимих доказів у вчиненні злочину його підзахисним.
Проте суд, всупереч вимогам КПК щодо розгляду справи протягом розумного строку до 16 травня 2019 року, жодного засідання у розгляді справи по суті не проводив. Всі судові засідання призначалися або в подальшому переносилися лише під закінчення дії запобіжного заходу, тобто щоб ні в якому разі не відпустити його на волю. При цьому, в судовому засіданні прокурор, клопотав про відкладення судового засідання та оголошував клопотання про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не надаючи жодного доказу у наявності ризиків, на які він посилався, лише їх перераховував.


Суд звісно ж задовольняв клопотання прокурора, всі тексти рішень суду є аналогічними за змістом, текст копіювався із рішення в рішення, змінювалися лише дати. Не бралося до уваги те, що підзахисному проведено оперативне втручання у 2006 році у Державній установі «Інститут неврології та наркології НАМ України» з видалення великої менінгіоми лівої лобної долі, після якого він проходив тривалий курс лікування та реабілітації, а також мізерність вилученої під часу обшуку психотропної речовини, а саме 0,0470 грам.


Запобіжний захід відносно нього було продовжено 10 разів(!). Захисник, після прийняття доручення, двічі подавав клопотання про зміну запобіжного заходу, мотивуючи, на відміну від прокурора, своє клопотання відсутністю обґрунтованої підозри, доказів скоєння злочину, порушенням процедури проведення оперативної закупки, станом здоров’я обвинуваченого, з посиланням на судову практику Верховного Суду, чисельну практику ЄСПЛ, проте суд навіть не наводив міркування захисника у своєму рішенні.

Справа зрушила з мертвої точки лише після направлення захисником  письмових зауважень та  заперечень на дії головуючого,  в яких було викладено посилання  на не обґрунтованість,  не  вмотивованість судових рішень, порушенням  права на захист, відсутністю доказів, практику ВСУ,  ЄСПЛ та інше…

І лише 15 травня 2019 року запобіжний захід стосовно підзахисного та трьох інших обвинувачених  було змінено,  їх всіх  звільнено в залі суду.  Таким чином завдяки правильно   обраній   тактиці  та стратегії  у здійсненні захисту,   було досягнуто першої перемоги у справі. Боротьба щодо виправдання підзахисного триває далі.

Харківська правозахисна група щиро вітає адвоката Володимира Глущенка з перемогою над системою та бажає успіхів та натхнення в подальшому.  

 Поділитися