MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Політв’язень Станіслав Клих оголосив голодування

24.05.2019   
ХПГ-інформ
Українець засуджений 2016 року за обвинуваченням в участі в першій чеченській війні проти російських сил. Сам Клих наголошує, що у 2014 році був захоплений російськими силовиками незаконно, а свідчення й зізнання слідство отримало від нього тортурами.

Засуджений у Російській Федерації українець Станіслав Клих оголосив голодування. Про це вчора, 23 травня, повідомила російська правозахисниця Тетяна Щур на своїй сторінці у Facebook.

Станіслав Клих (архівне фото: Антон Наумлюк, RFE/RL)

«Сьогодні подзвонила мама Станіслава Клиха й повідомила, що він оголосив голодування. Так він сказав їй телефоном. Просто вже далі неможливо терпіти: ні холод у камері, ні паскудну їжу, від якої весь час нудить, а головне ЗАБУТТЯ! Надія, розбуджена очікуванням змін, погрожує обернутися на новий відчай. Голодування Стаса – це заклик, благання, крик про допомогу, адресований новому президентові з-поза червоних цегляних мурів Верхньоуральського острогу, із самоти й темряви», – написала Щур.

Українського громадянина Станіслава Клиха затримали на території РФ у 2014 році за обвинуваченням в участі у бойових діях проти російських сил під час першої чеченської війни зимою 1994–1995 рр., а також у вбивстві російських солдатів. Клих провину відкидає, його родина та друзі наполягають, що він ніколи не був у Чечні, – нагадує сайт проекту «Крым.Реалии».

26 травня 2016 року суд у Чеченській Республіці засудив Клиха до 20 років позбавлення волі, у жовтні 2016 року Верховний суд РФ відхилив апеляцію захисту на вирок.

Клих наголошує, що був захоплений російськими силовиками незаконно, а свідчення й зізнання слідство отримало від нього тортурами. Про проблеми в’язня зі здоров’ям, зокрема, психічним, адвокати й правозахисники казали неодноразово.

У тій самій справі також проходить українець Микола Карпюк.

Правозахисний центр «Меморіал» вважає Станіслава Клиха та Миколу Карпюка політв’язнями.

 Поділитися