MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Ескалація насильства в установах виконання покарань (ВІДЕО прес-конференції)

30.05.2019   
ХПГ-інформ
Як дотримують прав людини в місцях позбавлення волі? Про це у Харківському прес-клубі розповідали журналістам директор ХПГ Євген Захаров та співавторка розділу «Захист від катувань та поганого поводження» у доповіді «Права людини в Україні» юристка ХПГ Ганна Овдієнко.

Як дотримують прав людини в місцях позбавлення волі? Про це в Харківському прес-клубі розповідали директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров та співавторка розділу «Захист від катувань та поганого поводження» у доповіді «Права людини в Україні» юристка ХПГ Ганна Овдієнко.

Приводом для термінової прес-конференції стали нещодавні заворушення у Південній ВК №51. Крім того, широкого розголосу набуло побиття засуджених у Бердянській ВК №77, Жовтоводській ВК №26, Черкаській ВК №62.  

– Всюди одне й те саме: протести засуджених, вимоги до адміністрації. У відповідь вводять групи швидкого реагування. І після побиття постраждалих одразу ж вивозять, не надають їм медичну допомогу, щоб не фіксувати порушення, – розповів Євген Захаров. – Що ми можемо в цій ситуації? Ми збираємо інформацію. Наскільки можемо, намагаємося її перевірити. Та оприлюднюємо її  з посиланнями на засуджених, коли ми певні, що це правда. В будь-якому випадку має бути розслідування ДБР. Вдалося домогтися такого розслідування щодо лютневих подій у Бердянській виправній колонії, слідство йде, вісім засуджених визнано потерпілими в цій справі. У порядку забезпечення заходів їх вивезли з колонії. Ще багато в’язнів, які кажуть, що поки вони тут, вони не будуть свідчити, бо їх заб’ють до смерті.

Ганна Овдієнко розповіла про численні порушення, з якими вона стикалася під час моніторингових візитів до колоній. Вона звернула увагу на випадки, коли постраждалі не звертаються за правовою допомогою через страх ще більшого покарання:

– У Харківській області нам відомі випадки і побиття засуджених, і примушення до певних дій, але засуджені бояться скаржитися з цього приводу. Мені, наприклад, вчора стало відомо від родичів засудженого, що у Холодногірській виправній колонії №18 було чоловіка побито так, що в нього зламана ключиця. Його мама відмовилася назвати прізвище, бо, каже, його потім так поб’ють, що він помре.

Також у прес-конференції взяв участь регіональний координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області Олександр Міненков. Він наголосив на необхідності діалогу між громадськістю та керівниками Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань.

Втім, останніх також запросили на прес-конференцію. Але ніхто з них так і не прийшов.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 

 Поділитися