MENU

Подібні статті

РФ: Павло Гриб припинив голодуванняРФ: Павло Гриб офіційно оголосив голодуванняРФ: Павла Гриба засудили до 6 років колоніїРФ: Павло Гриб виступив у суді з останнім словомРФ: Обвинувачення запросило для Павла Гриба 6 років колоніїРФ: У черговому засіданні у справі Павла Гриба виступив професор Василь ПритулаРФ: Суд відмовив професору Притулі в огляді Павла ГрибаРФ: Павло Гриб у суді поскаржився на самопочуттяРФ: Павлу Грибу терміново необхідна складна операціяРФ: Павло Гриб розповів у суді про побиттяРФ: Павлу Грибу у судовому засіданні викликали швидкуРФ: Суд відмовив Павлу Грибу в перенесенні засідання через погане самопочуттяРФ: Засідання у справі Павла Гриба перенесли через різке погіршення стану здоров’я підсудногоРФ: під час етапування Павла Гриба зникли лікиРФ: Павло Гриб не може купити ліки та продукти (ОНОВЛЕНО)РФ: Колегія суддів повернули справу Павла Гриба на доопрацюванняПавла Гриба жорстоко побили інші російські в’язніРФ: стан здоров’я Павла Гриба погіршуєтьсяРФ: На Павла Гриба психологічно тиснутьРФ: У краснодарському СІЗО відмовляються приймати продукти для Павла Гриба

РФ: До Павла Гриба тричі не пустили адвокатку

03.06.2019
ХПГ-інформ

Адвокатку українця Павла Гриба, засудженого в Російській Федерації до 6 років колонії за обвинуваченням у тероризмі, Марину Дубровіну вже тричі не пустили до підзахисного в СІЗО, – передає російський опозиційний сайт «МБХ медиа».

Павло Гриб (фото: Костянтин Волгін для порталу «Кавказский Узел»)

«Мене до нього не пускають, я тричі до нього ходила, сиділа там цілий день, але безрезультатно – кажуть, усе зайнято, не можуть пустити», – цитує видання Дубровіну.

Зі слів адвокатки, Павлові, який через інвалідність має постійно вживати спеціяльні препарати, і далі не надають необхідної медичної допомоги.

Сторона захисту направляла звернення на ім’я уповноваженої з людських прав РФ Тетяни Москалькової, проте, відповіді досі немає.

На сьогодні Павло Гриб перебуває в СІЗО-4 Ростова-на Дону.

Марина Дубровіна на першому плані ліворуч
(архівне фото: Костянтин Волгін для порталу «Кавказский Узел»)


Нагадаємо, Павло Гриб зник 24 серпня 2017 року в Білорусі під час подорожі до міста Гомеля, де мав зустрітись із дівчиною з Сочі (РФ) Тетяною Єршовою, з якою познайомився в соціальних мережах і яку нібито намагався переконати закласти у школі вибуховий пристрій. У вересні 2017 року російська влада повідомила, що Гриб перебуває у слідчому ізоляторі міста Краснодара (РФ). Павла звинуватили в тероризмі. Генеральна прокуратура України відкрила провадження через зникнення українця.

Пізніше в інтерв’ю ТСН Єршова призналася, що дійсно запросила хлопця в Білорусь, і наголосила, що її примусили це зробити співробітники ФСБ РФ.

Повідомлялося також, що під час етапування до Ростова-на-Дону Гриб був жорстоко побитий іншими російськими в’язнями, коли ті дізналися про статтю, за його обвинувачують.

23 липня 2018 року в Північнокавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону (РФ) розпочалося судове слухання у справі Гриба. Після оголошення обвинувального акту Павло заявив, що не визнає обвинувачень. Тоді ж колегія суддів повернула справу на доопрацювання прокурорам. 25 жовтня в суді заявили, що знову отримали провадження.

18 січня 2019 року Павло Гриб заявив, що в суді замість Тетяни Єршової, яку він, за версією слідства, схиляв до тероризму, виступала інша дівчина, а листування від її імені вели силовики.

Тоді ж захист розкритикував медогляди Гриба в СІЗО як не достатньо ретельні. Адвокат Марина Дубровіна наголошувала, що стан здоров’я її підзахисного гіршає, проте суд це ігнорує. За її словами, усі висновки щодо стану здоров’я Павла Гриба зроблені на основі огляду, без аналізів.

В суді Павло Гриб розповів про побиття після затримання.

У судовому засіданні 1 лютого Павло поскаржився на самопочуття й попросив відкласти засідання. Тоді адвокат Гриба Марина Дубровіна оголосила висновок лікаря – професора кафедри дитячої хірургії Національного медичного університету ім. Богомольця (Київ) Василя Притули, який він зробив за результатами останніх аналізів. У висновку сказано про різке прогресування захворювання та необхідність операції у спеціалізованому хірургічному закладі Москви або Берліна.

4 лютого в суді виступив сам професор Притула, який з дитинства наглядає за Павлом. Відповідаючи на питання суду, Притула охарактеризував динаміку розвитку хвороби Гриба як негативну. В умовах СІЗО, наголосив професор, неможливо надати Грибові необхідну терапію.

«Задовільного стану в таких пацієнтів у цілому бути не може. Це стан середнього ступеню тяжкості. Візуально такі люди можуть мати нормальний вигляд, але незабаром можуть виблювати таз крові. Потрібний спеціалізований центр і спеціаліст, який розповів би усе про хворобу», – повідомив тоді професор Притула судові.

22 березня Північнокавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав громадянина України Павла Гриба винним у підбурюванні знайомої до скоєння теракту в школі в місті Сочі та засудив до шести років колонії загального режиму.

Захист Павла оскаржив судовий вирок.

 Поділитися