MENU

Україна виплачуватиме компенсації за зруйноване житло на сході, виставляючи рахунки РФ

16.07.2019
Денис Волоха

Постраждалі можуть отримати до 300 тисяч гривень компенсації за зруйноване під час воєнних дій на Донбасі житло.

Уряд України, за ініціативи Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, установив механізм виплати грошових компенсацій за зруйноване через бойові дії житло.

«Сума виплати компенсації постраждалим визначатиметься за показниками вартості спорудження житла у відповідних областях України (Донецькій та Луганській, — ред.), при цьому граничний її розмір становитиме 300 тис. гривень», — ідеться на сайті міністерства.

Для отримання компенсації, говорять у відомстві, постраждалі мають подати відповідні заяви та документи до спеціально створених комісій при обласних державних адміністраціях (обласних військово-цивільних адміністраціях),  які будуть приймати рішення про надання грошової компенсації.

Ці адміністрації, відповідно до затвердженого механізму, мають проводити обстеження зруйнованого житла та видавати постраждалим акти.

Під час моніторингового візиту ХПГ виявляла, що мешканцям іноді відмовляють у видачі таких актів обстеження, а також нараховують плату за обслуговування зруйнованих квартир.

Форм для подачі заяв на компенсацію ще немає, проте в міністерстві обіцяють їх розробити.

Компенсації будуть виплачувати коштом українського бюджету, проте, виставляючи претензії Росії.

«Відповідно до Закону України ‘Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях’ відповідальність за матеріальну чи нематеріальну шкоду, завдану Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, покладається на Російську Федерацію відповідно до принципів і норм міжнародного права», — говорять у МТОТ.

Разрушения вследствие военного конфликта

Одна історія однієї війни. "Я ненавиджу всіх: Путіна, Порошенка, війну цю!"

Кодекс цивільного захисту України передбачає будівництво чи купівлю житла, а також грошову компенсацію з боку держави за зруйноване внаслідок надзвичайної ситуації житло. У Донецькій та Луганській областях із 26-го січня 2015-го року встановлено режим надзвичайної ситуації державного рівня воєнного характеру.

Відповідно до згаданого кодексу, розмір грошової компенсації за зруйновану або пошкоджену квартиру (житловий будинок) визначається за показниками опосередкованої вартості спорудження житла в регіонах України відповідно до місцезнаходження такого майна.

 Поділитися