MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Замість списку дозволеного — список забороненого: прийнято новий порядок в’їзду-виїзду з ОРДЛО

19.07.2019   
Денис Волоха

Уряд затвердив новий Порядок перетину лінії розмежування на сході України.

Як стверджують у Міністерстві тимчасово окупованих територій та ВПО, головною відмінністю нового порядку від старого буде зміна принципу визначення переліку товарів, що можуть перевозитися через лінію розмежування в Донецькій та Луганській областях.

Тепер, судячи з усього, замість існування в законі окремого дозволу ввозити вживані труси, буде діяти принцип «дозволено провозити все, що прямо не заборонено».

У МТОТ зазначають, що вже неодноразово обговорювали те, що саме включити до заборонного переліку. Свої пропозиції вже висловлювали представники СБУ, ДПС, ДФС, штабу ООС. У міністерстві говорять, що їхні співробітники та особисто міністр Вадим Черниш також обговорювали пропозиції з населенням, під час спілкування на КПВВ.

Проте зараз порядок ще не опубліковано, а МТОТ обіцяє затвердити перелік заборонених товарів «найближчим часом». 

Чинний же «список дозволеного», затверджений у березні 2017-го, містить зокрема такі дивні пункти щодо визначення «особистих речей»:

  • 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів;
  • одяг, білизна, взуття, що призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні;
  • один переносний звуковідтворювальний пристрій з обґрунтованою кількістю плівок, платівок, дисків;
  • платіжні картки — не більше 3 одиниць.

У травні того ж року цей порядок дещо «лібералізували», дозволивши одній людині провозити до 150 кг (замість 75 кг) товарів сумарною вартістю до 20 тисяч гривень (замість десяти тисяч). Проте на особисті речі це правило не розповсюджується.

27-го лютого 2019-го року Окружний адміністративний суд Києва за позовом юриста Чугуївської правозахисної групи визнав порядок перетину лінії розмежування протиправним та нечинним.

Але місяць тому кабмін виграв апеляцію в цій справі, тож цей порядок досі залишається чинним.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак так прокоментував запровадження нового порядку в етері «Громадського радіо»:

«На сьогоднішній день, наприклад, можна ввозити на окуповану територію з нашої території продукти харчування на вагу 75 кілограмів. Раніше там були деякі обмеження, які були досить незрозумілими, наприклад, свого часу не можна було ввозити чай. Ми можемо зняти це обмеження, але ви повинні розуміти, що з боку окупаційної адміністрації діє обмеження у 50 кілограмів на ввезення і на вивіз».

Згідно з даними МТОТ, протягом червня лінію розмежування на сході України в обох напрямках перетнули 1 186 300 осіб. 880 200 — через пункти в’їзду-виїзду в Донецькій області, і 306 100 — через КПВВ «Станиця Луганська».

 Поділитися