MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Перший в Україні бакалавр із синдромом Дауна отримав роботу

22.07.2019   
Денис Волоха

Богдан Кравчук, який нещодавно став першою в Україні людиною із синдромом Дауна, що змогла здобути вищу освіту, буде працювати екскурсоводом.

11-го липня житель Луцька Богдан Кравчук отримав диплом бакалавра історії в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. За його словами, вчився відмінно, мав лише отдну «трійку» та дві «четвірки».

«Пам’ятаю, як 5 років тому ми з його мамою Євгенією Кінах боролися за його право на вищу освіту. — написала у Фейсбуці співробітниця Українського інституту національної пам’яті Лариса Бондарук. — Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. (…) Усі ці 5 років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів. Вони могли прогуляти, недовчити… А Богдан так любить історію, що він не міг бути іншим, і не міг підвести високу довіру до його можливостей. У його успіхах велика допомога Мами — Євгенії Кінах, яка була незмінним асистентом свого любимого студента».

Публікація Лариси Бондарук на момент написання матеріалу мала понад 14 тисяч реакцій та понад 12 000 поширень.

Новина дійсно набула розголосу, проте мати Богдана Кравчука висловлювала занепокоєння щодо подальшої долі хлопця. Адже, за словами жінки, незважаючи на наявність диплома, людині із синдромом Дауна надзвичайно складно знайти роботу в Україні.

«Дякувати богу, ми отримали цей диплом. А що з ним робити? Ми ж отримали диплом не для того, щоби він просто лежав. Десь [потрібно] знайти місце роботи таке, щоби він міг застосувати свої знання з історії. У той самий час я прекрасно розумію, що працювати вчителем, працювати лаборантом, — він не зможе», — говорить пані Кінах у інтерв’ю BBC.

Але вже через тиждень після отримання диплома Богдан прийшов писати заяву про працевлаштування. Як повідомляє інформагентство «Волинські новини», із 7-го серпня Богдан Кравчук працюватиме на півставки екскурсоводом у Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти. Хлопець говорить, що вже знає, про що будуть його перші екскурсії. Іще під час навчання на другому курсі університету він допомагав професійним гідам проводити екскурсії пам’ятками Луцька.

Мати Богдана підсумовує, що людей із синдромом Дауна потрібно інтегровувати в суспільство, а не ізольовувати, а матерям таких дітей варто вкладати всі зусилля в їхній розвиток.

«Суспільству треба трошки обернутись лицем до цих дітей, не відсторонюватись. Не можуть ці діти бути на узбіччі: якщо вони будуть у соціумі, то вони розвиватимуться. А якщо ізолювати, то вони деградуватимуть», — говорить Наталія Кінах.

 Поділитися