MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харківська міськрада не знає, скільки коштувало перейменування Григоренка на Жукова

28.08.2019   
Денис Волоха
Жоден профільний департамент Харківської міської ради ‘не володіє інформацією’ про вартість заміни вказівників ‘проспект Петра Григоренка’ на ‘проспект Маршала Жукова’, про що свідчать їхні відповіді на інформаційні запити.

26-го червня встановлені вночі таблички «Проспект Маршала Жукова» почали знімати харківські активісти

Жоден профільний департамент Харківської міської ради ‘не володіє інформацією’ про вартість заміни вказівників ‘проспект Петра Григоренка’ на ‘проспект Маршала Жукова’, про що свідчать їхні відповіді на інформаційні запити.

У Департаменті житлового господарства Харківської міськради відповідь на інформаційний запит щодо вартості нових вказівників сформували ще 6-го серпня (запит було надіслано 30-го липня). Проте цю відповідь від департаменту вдалося отримати лише після повторного надсилання запиту 19-го серпня, оскільки з невідомих причин уже сформована відповідь спершу до нас «не дійшла».

«Станом на 06.08.2019 у Харківській міській раді відсутня інформація про витрачені кошти на виготовлення та встановлення вказівників ‘проспект маршала Жукова’», — ідеться у відповіді.

Після отримання такої відповіді ми надіслали аналогічний запит до інших департаментів міськради, а також до адміністрацій Слобідського та Немишлянського районів міста Харкова, у межах яких розташований проспект Петра Григоренка.

В усіх отриманих нами відповідях зазначається, що отримувач запиту інформацією про вартість табличок не володіє. Департамент містобудування скерував наш запит до Департаменту бюджету і фінансів, а Адміністрація Немишлянського району — до комунального підприємства «Жилкомсервіс». 

У Департаменті контролю наголосили, що не знають, не зобов’язані знати, і не знають, хто може знати, скільки грошей з міського бюджету витратили на зміну назви проспекту.

Нагадаємо, 19-го червня депутати Харківської міськради підтримали електронну петицію про повернення проспекту імені правозахисника, генерала Петра Григоренка, — колишньої назви на честь радянського полководця Георгія Жукова.

Згодом комунальники почали вночі знімати вуличні вказівники «проспект Петра Григоренка», встановлюючи на їхньому місці нові, з іменем Жукова. Через це стурбовані мешканці почали викликати поліцію, яка переконала комунальників продовжити змінювати вказівники вдень.

Активісти почали знімати нові таблички, тож надалі працівники комунальних служб почали встановлювати їх на більшій висоті.

© Вадим Поздняков

У коментарі для UA:Харків речник міськради Юрій Сидоренко підтверджував, що нові вказівники виготовили та встановили коштом міського бюджету, а вночі їх вирішили встановити, бо «так зручніше».

«Вночі їх замінювали, тому що самі таблички надійшли до цієї підрядної організації, яка займалася розміщенням табличок на будинках, пізно ввечері. Вони одразу ж і поїхали. Це зручніше. І людей мало, і таке інше — нікому не заважають. Це за кошти міського бюджету. Таблички замінить на будинках комунальної власності, які належать, числяться на балансі ‘Жилкомсервісу’», — сказав Юрій Сидоренко. 

Рішення мерії щодо повернення проспекту імені маршала Георгія Жукова вирішили оскаржити харківські депутати Дмитро Булах та Ігор Черняк, представники партій «Європейська солідарність», «Свобода» і «Демократична сокира», а також депутат восьмого скликання Верховної Ради Андрій Білецький.

Усі ці позови Харківський окружний адміністративний суд вирішив об’єднати в одне провадження.

Учора представниця Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова написала у Фейсбуці, що суд відмовився розглядати справу за правилами загального судового провадження. Отже, суддя має винести рішення без проведення слухань, лише розглянувши та врахувавши письмові пояснення сторін.

 Поділитися