MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Харківщині в прямому етері напали на журналіста каналу ‘112’: поліція затримала 30 людей

28.08.2019   
Денис Волоха
На знімальну групу телеканалу ‘112’ скоїли напад, коли ті знімали сюжет для розслідування про вирубку лісу.

На знімальну групу телеканалу ‘112’ скоїли напад, коли ті знімали сюжет для розслідування про вирубку лісу.

Інцидент стався в місті Золочів, поблизу деревообробного підприємства.

За словами кореспондента телеканалу Олега Решетняка, після того, як знімальна група запустила в повітря дрон для зйомки, працівники підприємства заблокували їх та пробили шини на автівці телеканалу.

«Ми знімали одне з господарств, підняли квадрокоптер для того, щоб побачити масштаб всього виробництва лісу, після чого вибігли працівники, агресивний юрист. Зараз повністю спущені колеса, машина заблокована. Зараз, за нашою інформацією, вже виїхала група КОРДу. Зараз вони вимагають від нас флеш-накопичувачі, на які ми зберегли наші відеоматеріали, ми відмовляємося їх віддавати. Нам постійно погрожують розправою, лаються, зараз стоїть машина на європейських номерах, перекрила дорогу, спустили колеса», — сказав журналіст у прямому етері, після чого на нього напали, намагаючись відібрати телефон. Декілька секунд було чути лайку нападників, після чого зв’язок із Олегом Решетняком зник.

Як повідомили згодом у поліції, журналіста побили. Після медогляду буде встановлено тяжкість ушкоджень. За словами Решетняка, до приїзду поліції нападники примушували знімальну групу видалити відзняті матеріали.

Спецпризначенці поліції затримали та доставили до відділку 30 імовірних учасників конфлікту.

Відкрито кримінальні провадження за статтями 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), 293 (групове порушення громадського порядку), 345 (погроза або насильство щодо журналіста) та 347 (умисне знищення або пошкодження майна).

© 112 Україна

Телеканал «112» оприлюднив на своєму сайті звернення до влади із закликом провести ефективне розслідування нападу на їхню знімальну групу.

«Той факт, що журналісти діяли в рамках закону, продемонстрували посвідчення преси, нападників не зупинив: нашу знімальну групу було побито, а службовий автомобіль і камери — зіпсовано. — Ідеться в зверненні. — Ми просимо владу України та правоохоронні органи зупинити безкарність щодо нападів на журналістів і свободу слова».

Гендиректор телеканалу пов’язує сьогоднішній напад із тим, що попередні випадки атак на журналістів не були належним чином розслідувані.

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко також закликав владу забезпечити ефективне розслідування нападу на журналістів «112».

«Національна спілка журналістів України засуджує черговий брутальний напад на наших колег, засуджує перешкоджання журналістській діяльності. Закликаємо і правоохоронців, і владу забезпечити оперативне та ефективне розслідування цієї атаки. А головне — вимагаємо належного покарання нападників. Системну безкарність за атаки на журналістів в Україні зупинять лише прецеденти вагомого покарання. І такі прецеденти можливі лише за політичної волі влади захистити журналістів!», — написав у своєму Фейсбуці Томіленко, назвавши інцидент «майстер-класом із нападу на журналістів у прямому ефірі».

Золочівський район входить до Жовтневого лісового господарства Харківщини. Його директор Руслан Чагаровський, під час візиту Зеленського 17-го липня до Харкова, заявляв, що виявив факти самовільної рубки дерев. За словами Чагаровського, перевіривши 10% площі лісгоспу, працівники нарахували приблизно 80 мільйонів гривень збитків — вирубано понад 8 тисяч кубометрів деревини. Загальна сума збитків, на думку Чагаровського, може перевищувати 200 мільйонів гривень. У масштабі області може йти про мільярдні збитки, — вважає очільник лісгоспу.

На початку року ми писали про те, що в Києві побили знімальну групу журналістів-розслідувачів, які знімали сюжет про видобуток піску.

4-го травня в Черкасах розбили голову журналісту Вадиму Комарову, після чого він упав у кому, а через півтора місяця —  помер, не приходячи до тями.

 Поділитися