MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Ґрета Тунберґ стала Послом сумління

17.09.2019   
Ірина Скачко
Шістнадцятирічна шведська еко-активістка Ґрета Тунберґ та заснований нею рух Fridays for Future отримали найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International.

Шістнадцятирічна шведська еко-активістка Ґрета Тунберґ, засновниця руху Fridays for Future, отримала найвищу нагороду правозахисної організації Amnesty International – звання «Посол сумління».

Протягом останнього року дівчина щоп’ятниці замість школи виходила з пікетом до будівлі Шведського парламенту. Вона вимагала, щоб політики звернули увагу на проблеми довкілля. «Я не можу голосувати, тому це єдиний спосіб примусити себе почути», — так Ґрета пояснювала свій вчинок. Згодом дівчина стала відомою серед однолітків, рух «П’ятничних протестів за майбутнє» набув популярності в усьому світі, а саму Ґрету було номіновано на отримання Нобелівської премії миру. Журнал «Time» визнав Ґрету одним із 25 найвпливовіших підлітків світу 2018 року. 

Отримавши нагороду Amnesty International, Ґрета Тунберґ зазначила:

– Ця нагорода призначена для всіх тих мільйонів людей, молодих людей у всьому світі, які разом складають рух під назвою «Fridays for Future». Вся ця безстрашна молодь бореться за своє майбутнє. Майбутнє, яке мало б їм бути гарантоване. Але, як видається зараз, це не так. Ми, рух «Fridays for Future», боремося за своє життя. Також ми боремося за своїх майбутніх дітей та онуків, за майбутні покоління, за кожну живу істоту на землі,  ...чию біосферу ми крадемо, чию біосферу ми руйнуємо. Ми боремося за всіх. Активізм працює. Отже, я кажу вам зараз – дійте. Тому що ніхто не є надто малим, щоб щось змінювати. 

Нагадаємо, в березні українська молодь вперше долучилася до міжнародного страйку «Fridays For Future», або «П’ятничних протестів за майбутнє», започаткованого шведською школяркою Ґретою Тунберґ. Українці візьмуть участь у глобальних кліматичних страйках 20 та 27 вересня.


Званням «Посол суміління» організація Amnesty International вшановує людей, які, захищаючи права людини, виявили виключні мужність та лідерські якості. Першим лауреатом премії став у 2003 році  Вацлав Гавел. Послами сумління ставали також Нельсон Мандела та Малала Юсуфзай.

 Поділитися