MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Восьмеро цивільних загинули на Донбасі за три місяці – Моніторингова місія ООН

18.09.2019   
ХПГ-інформ
Від 16 травня до 15 серпня в зоні конфлікту на Сході України загинули восьмеро мирних жителів. Поранено 60 осіб, семеро з них – діти. Про це йдеться в Доповіді Моніторингової місії ООН щодо ситуації з правами людини в Україні.

З 16 травня до 15 серпня в зоні конфлікту на Сході України загинули восьмеро мирних жителів. Поранено 60 осіб, семеро з них – діти. Про це йдеться в Доповіді Моніторингової місії ООН щодо ситуації з правами людини в Україні.

Загальна кількість загиблих серед мирних жителів станом на 15 серпня склала 3339 осіб. «Цивільне населення, що мешкає у зоні конфлікту на сході України, по обидва боки лінії зіткнення, чекає негайних змін, – мовиться у Доповіді. – Відсутність доступу до якісних базових послуг і політика Уряду, законодавство та практика, що мають дискримінаційний характер, продовжили негативно впливати на права населення, постраждалого від конфлікту, зокрема на свободу пересування і доступ до пенсій та соціальних допомог, причому особливо потерпають внутрішньо переміщені особи (ВПО)».

Експерти ООН схвалили запровадження механізму виплати компенсацій за будинки, зруйновані через конфлікт, але занепокоєні через дискримінацію громадян, постраждалих від конфлікту, за ознакою місця їхнього проживання, і через неясність щодо методу розрахунку розміру компенсації, яка надаватиметься.

Крім того, позитивну оцінку ООН отримало ухвалення Кабінетом Міністрів нових правил пересування осіб і переміщення товарів через лінію зіткнення. Проте, зазначено у доповіді, необхідно збільшити кількість КПВВ, особливо в Луганській області, та покращити умови перетину з території, яка контролюється збройними групами.

Не пройшли повз увагу моніторингової місії і цьогорічні «лови» військкоматів, в яких особливо відзначився Харків.

Марш рівності «КиївПрайд», відзначили експерти, відбувся без значних порушень безпеки, і в цьому заслуга української поліції. Втім, «менш масштабні заходи, організовані ЛГБТІ-спільнотою в регіонах, як і раніше, часто зривалися крайніми правими групами, які діють безкарно».

Свобода слова і вираження поглядів залишається в Україні обмеженою, констатують в ООН, і нагадують про вбивство черкаського журналіста Вадима Комарова та про те, що винних у вбивстві Павла Шеремета так за три роки і не притягнуто до відповідальності.

Особливе занепокоєння викликає стан прав людини в окупованому Росією Криму: «Кількість обшуків і рейдів, спрямованих проти кримських татар, за перше півріччя 2019 року подвоїлася порівняно з аналогічним періодом минулого року. Свобода вираження поглядів на соціальних медіа-платформах, як і раніше, придушувалася, зокрема шляхом накладення адміністративних санкцій за законодавством про протидію екстремізму. Примітно, що це законодавство застосовувалося навіть до постів, розміщених до початку окупації, коли в Криму ще не були введені закони Російської Федерації».

«Щодня ми спілкуємося з людьми, які живуть у різних частинах України, чи то в Києві, Одесі, Севастополі або Луганську. Ми підтримуємо їхній заклик до миру й справедливості, до конкретних політичних дій, які приведуть до покращення життя всіх людей, особливо найуразливіших груп», – зазначила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер.

Матільда Богнер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (фото: un.org.ua)
 Поділитися