MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Костянтинові Давиденку пом’якшили вирок

15.10.2019   
ХПГ-інформ
Верховний суд РФ скоротив засудженому за шпигунство українцеві термін покарання з 10,5 до 7 років колонії суворого режиму. Повідомлено також, що Давиденко є у списках на можливий обмін.

Верховний суд Російської Федерації сьогодні, 15 жовтня, скоротив українцю Костянтинові Давиденку, засудженому за шпигунство в окупованім Криму, термін покарання з 10,5 до 7 років колонії суворого режиму, – повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии».

Костянтин Давиденко (архівне фото)

Видання передає, посилаючись на російське інформагентство ТАСС, що засідання відбувалося в закритому режимі у зв’язку із наявністю у справі матеріялів із грифом «таємно». Суд оголосив лише результативну частину ухвали.

Нагадаємо, 12 лютого 2018 року ФСБ РФ повідомило про затримання в Сімферополі громадянина України за підозрою у шпіонажі. Міністерство закордонних справ України зажадало від російської сторони офіційно підтвердити факт затримання, а також повідомити причини затримання та місце утримання. СБУ тоді не прокоментувало затримання у Криму українця, підозрюваного ФСБ Росії у шпіонажі.

Після затримання Костянтина Давиденка звинуватили у збиранні й передачі українським спецслужбам відомостей про діяльність частин Росгвардії та ФСБ. ФСБ порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 267 Кримінального кодексу Російської Федерації – «шпіонаж». Тоді ж Лефортовський суд Москви заарештував Давиденка.

Затримання Костянтина Давиденка (зйомка ФСБ РФ)

Тоді експерт Кримської правозахисної групи Олександр Сєдов заявив, що, на його думку, до Давиденка застосовували тортури, про що, зокрема, може свідчити той факт, що запобіжний захід Давиденку обирали в Москві, а не у Криму, і на закритому засіданні.

6 червня 2019 року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму засудив Давиденка до 10,5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Адвокатка Ольга Дінзе у коментарі «Крым.Реалии» сказала тоді, що враховуючи те, що Давиденко визнав провину, вважає вирок «занадто суворим» и має надію, що апеляційний суд його пом’якшить.

Сьогодні Дінзе повідомила, що Давиденко є у списках на можливий обмін утримуваними особами між Україною та Російською Федерацією.

«Костянтин Давиденко перебуває у списках на обмін. Він перебував у ньому й перед цим, десь протягом півроку. Поки що ситуація з обміном не розв’язана, але, у будь-якім разі, він перебуватиме в цих списках. Коли раптом відбудеться та сама подія і російська сторона домовиться з українською про обмін, я думаю, що він буде одним із перших», – зазначила адвокатка.

Адвокатка Ольга Дінзе (архівне фото RFE/RL)
 Поділитися