MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

55 випадків фізичної агресії проти журналістів з початку року

21.10.2019   
ХПГ-інформ

Такі дані моніторингу «Індекс фізичної безпеки журналістів України» наводить Національна спілка журналістів України. 19 атак відбулося протягом останніх трьох місяців. Найнебезпечнішими в цей час виявилися Київ (шість інцидентів) та Одеса (4 випадки агресії). 

Резонансним став напад праворадикалів на прес-центр ІА Укрінформ, який стався 30 липня. Молоді люди в футболках із написом «Традиція і порядок» зірвали прес-конференцію, яку проводили кандидати в депутати по округу№50. Нападники вибили вхідні двері, зламали акустичну систему, вирвали мікрофони, облили водою і закидали яйцями самовисуванця Андрія Аксьонова. Постраждало щонайменше троє журналістів.  

– Ледь гортань не зламали, відпустили лише коли вибили двері й увірвалися до прес-центру, – згадує  співробітник «Укрінформу» Павло Негрей. – На мене практично одразу накинулося кілька молодиків, адже не пускав їх до приміщення, за яке несу відповідальність. Били по ногах, спині, обличчю, по голові…

У серпні було скоєно напад на чернігівського журналіста Ігоря Стаха: невідомі накинулися на нього сзаду і побили. У чоловіка діагностували струс мозку та закриту-черепно-мозкову травму. У вересні з опіками обличчя і очей в лікарні опинивсяя оператор одного з одеських телеканалів Андрій Кульба. В його бік розпилили газовий балончик.

– На фоні атмосфери ворожнечі до медіа та журналістів, якою переповнені соцмережі, фізичні атаки транслюють очевидний сигнал – професія журналіста є небезпечною, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Аби захистити права працівників ЗМІ на професію, а громадян – на правду, держава має забезпечити оперативні розслідування атак та належне покарання нападників. Та поки що, лише регулярно отримуємо новини не про справедливість, а про напади.

«Індекс фізичної безпеки журналістів» –  щомісячний моніторинг фактів фізичної агресії до журналістів в Україні, над яким працюють НСЖУ , громадські організації «Інформаційна безпека» та «Платформа прав людини», Академія української преси та Інститут розвитку регіональної преси. 


Нагадаємо, 4 травня черкаському журналісту Вадиму Комарову невідомий розбив голову, завдавши три удари по голові тупим металічним предметом. Не виходячи з коми, Комаров помер.

 

Оператора 24-го каналу та «Вістей» харків’янина Вадима Макарюка побили, коли він знімав сутичку на ринку Барабашова. За свідченнями очевидців, за журналістом погналися 10-15 молодиків. В обличчя чоловікові бризнули газом, забрали камеру, повалили і били ногами. Відеокамеру згодом знайшли, але без картки пам’яті. 

 

 Поділитися