MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сім’я англійського підлітка, що помер через екстазі, підтримує ‘легалайз’

28.10.2019   
Денис Волоха

Естер і Клер Кемпбелл. © Sam Frost/The Guardian

Клер Кемпбелл разом із донькою врятувала від тюрми дилерів, що продали летальну дозу MDMA її синові. Тепер сім’я Кемпбелл виступає за повну легалізацію наркотиків.

У травні 2017-го Люк Кемпбелл помер, прийнявши на вечірці дві таблетки, які купив у двох на рік старших від нього хлопців, — пише The Guardian.

Поліція швидко їх знайшла, проте сестра та мати Люка не бажали їхнього ув’язнення. «Помста була останньою річчю, якої ми хотіли, —  говорить сестра загиблого хлопця Естер. — Вони лише продавали їх (наркотики, — авт.) своїм одноліткам у школі та коледжі. Це була побутова поставка, вони не є закоренілими дилерами, які продають наркотики перехожим у підворіттях».

Прокурор прагнув запроторити обох хлопців до в’язниці, проте загиблого підлітка попросила суд дати їм можливість вплинути на вирок. Клер та Естер Кемпбелл зазначають, що продавці летальної дози таблеток були друзями Люка, тож саме життя з жахливою думкою про те, що продані ними наркотики вбили їхнього друга, — є достатнім покаранням. На думку матері Люка, один із хлопців міг би просто не вижити в тюрмі.

Читайте також: Підлітки менше використовують марихуану, якщо вона легальна

Після заслуховування заперечення Кемпбеллів, суд призначив юнакам відновне правосуддя, що передбачає регулярні зустрічі з потерпілими та соціальними працівниками.

Урешті засуджені змогли відновити нормальне життя, підтримуючи зв’язок із матір’ю та сестрою Люка, які, своєю чергою, вирішили використати смерть сина й брата для привернення уваги до проблеми наркотиків. Вони підтримали кампанію «Anyone’s Child» — об’єднання сімей, що постраждали від наркотиків та вваєають, що заборона приносить лише більше шкоди.

Клер Кемпбелл негативно відгукується про наміри Королівської міністерки внутрішніх справ посилити «війну з наркотиками», зазначаючи, що вона приречена на поразку.

«Це просто не буде працювати, адже це сфера послуг. Сказати: ‘не вживай наркотики, а то ми тебе закриємо’, окей, це не працювало дотепер, і ніколи не буде працювати, бо люди можуть, подібно до цих хлопців, просто скупитися в даркнеті, навіть якщо вони не мають зв’язків із вуличними злочинними угрупуваннями», — говорить Клер Кемпбелл.

«Ви отримуєте величезний аркуш паперу, який пояснює вам, як діє парацетамол. У майбутньому саме так мають відпускатися всі наркотики, шо будуть із допомогою лікарів та фармкомпаній рятувати життя», — додає мати Люка Кемпбелла.

У 2018-му році кілька наукових досліджень довели, що метилендіоксиметамфетамін (МДМА) підсилює терапію ПТСР, а в серпні  цього року англійські науковці виявили, що «екстазі» може бути ефективним у лікуванні алкоголізму.

 Поділитися