MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Про вбивство жителя Авдіївки Володимира Єрьоміна

05.12.2019   
ХПГ-інформ
У березні 2017 року був жорстоко вбитий мирний житель прифронтової Авдіївки Володимир Єрьомін. У скоєнні цього злочину обґрунтовано підозрюється офіцер Служби безпеки України.

4 березня 2017 року був жорстоко вбитий мирний житель прифронтової Авдіївки Володимир Єрьомін. У вбивстві обґрунтовано підозрюється офіцер СБУ Ф. Двоє солдатів, які були підпорядковані Ф. і у справі проходять як свідки, під час допиту у слідчого свідчили, а також підтвердили в суді, що Ф. побив Єрьоміна, зняв з нього верхній одяг і черевики, а також забрав телефон і ланцюжок, після чого зіштовхнув у яр. Офіцер разом із підлеглими фактично залишили Єрьоміна помирати, адже після побиття потерпілий був іще живий і, згідно з висновком судово-медичної експертизи, помер від закритої черепно-мозкової травми.

Володимир Єрьомін (фото: avdeevka.city)

16 березня 2017 року Дружківський міський суд обрав Ф. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розміри 308 тис. грн, при чому у рішенні не мотивовано, на чому ґрунтується визначений розмір застави, що є грубим порушенням процесуальних норм.

Ф. вийшов на свободу – зі слів очевидців, заставу за нього вніс народний депутат Дмитро Ярош.

Дружині загиблого Ользі вдалося залучити до справи адвоката лише в серпні 2017 року, а у вересні Ольга Єрьоміна була визнана потерпілою у справі.

Слідчому був вручений цивільний позов у рамках кримінального провадження про стягнення з держави в особі СБУ, Державної казначейської служби, а також підозрюваного Ф. моральної шкоди в розмірі 2 млн. грн. Також задоволено клопотання захисника Єрьоміної адвоката Руслана Жученка про арешт майна Ф. як заходу забезпечення цивільного позову.

13 жовтня 2017 року досудове розслідування завершене, під час нього зібрані такі докази:

• свідчення двох підлеглих Ф. солдатів;
• кров убитого виявлена на черевику Ф.;
• виявлені сліди крові в авті, яким возили викраденого Єрьоміна.

Обвинувальний акт направлений до суду.

Фактично підготовчий розгляд справи відбувся лише у березні 2018 року, адже на засіданні 17 листопада 2017 року суд розглядав клопотання обвинуваченого про участь у процесі в режимі відеоконференції. На цьому засіданні адвокат потерпілих Руслан Жученко подав позицію про неможливість розгляду справи на основі обвинувального акту, що поступив до суду, оскільки цей обвинувальний акт є неправдивим (у ньому не зазначено, що після побиття Єрьоміна обвинувачений його роздягнув і присвоїв мобільний телефон), а також клопотання про зміну запобіжного заходу обвинуваченому, які суд не розглядав.

Кілька разів розгляд справи не відбувався через хворобу судді (який насправді не хворів, адже, згідно з даними ЄДРСР, того дня, на який були призначені слухання, розглядав інші справи), через те, що суд не послав судове доручення до Києва про проведення слухань у режимі відеоконференції, через заяву адвоката обвинуваченого про участь в іншому процесі.

На підготовчому судовому засіданні заяву про необґрунтованість обвинувального акта, а також клопотання про зміну запобіжного заходу обвинуваченому (від 17 листопада 2017 року) суд проігнорував.

Далі, під час призначених засідань, суд розгляду справи по суті не проводив через низку причин, серед яких участь адвоката обвинуваченого в іншому процесі, неявка захисника обвинуваченого у судове засідання, відмова обвинуваченого від захисника, неявка обвинуваченого до суду, відпустка судді.

25 травня 2018 року адвокат Жученко повторно заявив клопотання про зміну запобіжного заходу, а також клопотання про усунення обвинуваченого з посади (оскільки стало відомо, що той і надалі працює в СБУ), які розглянуті не були. Також адвокатові відмовили в можливості брати участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції – у зв’язку з травмою він протягом чотирьох місяців він не міг виїжджати до суду.

Наприкінці вересня 2018 року судові засідання поновилися – у вересні-листопаді були допитані потерпілі та другорядні свідки, знову розглянуті клопотання адвоката про зміну запобіжного заходу та усунення з посади обвинуваченого (від 17 листопада 2017 року та 23 травня 2018 року), у задоволенні яких відмовлено «у зв’язку з необґрунтованістю».

У грудні 2018 року у справі відбулася заміна прокурора, якому треба було підготуватися, через що знову виникла затримка у розгляді. Далі розгляд по суті неодноразово не відбувався з різних причин, зокрема через те, що суд загубив заяву про проведення слухання в режимі відеоконференції, через те, що прокуратура не забезпечила явку головних свідків, через чергову (утретє) заміну прокурора. Адвокат Жученко поставив перед судом питання про притягнення прокурора військової прокуратури до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із систематичним затягуванням судового процесу. Також суд не розглядав клопотань про зміну запобіжного заходу протягом 1 року (2018), що є грубим порушенням процесуальних норм.

З вересня родину потерпілих захищає також адвокат Валентин Рибін, який домігся відводу суду й перенесення його з Дружківки до Краматорська, а також того, що справа набула розголосу і викликала суспільний резонанс.

 Поділитися