MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ДБР розслідує застосування сили проти ув’язнених у Олексіївській колонії

11.01.2020   
Денис Волоха
Державне бюро розслідувань розпочало слідство щодо обшуку в харківській колонії, під час якого били та катували засуджених.  

Державне бюро розслідувань розпочало слідство щодо обшуку в харківській колонії, під час якого били та катували засуджених.

Полтавське теруправління ДБР під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області розпочало розслідування за фактом перевищення влади або службових повноважень працівниками правоохоронного органу (ч. 2. ст. 365 Кримінального кодексу).

Як зазначається в пресрелізі бюро, «адміністрація виправного закладу (Олексіївської виправної колонії №25, — ред.) організувала загальний обшук засуджених із залученням груп швидкого реагування та територіального воєнізованого формування. У ході обшуку до 22 засуджених була застосована фізична сила та нанесені тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості».

Другого і третього січня до Олексіївської колонії приїздили адвокати ХПГ, зібравши свідчення ув’язнених про катування.

Після цього в Державній кримінально-виконавчій службі заявили, що в 25-ій колонії нібито готувався бунт за сприяння, зокрема, «так званих громадських та правозахисних організацій», через що адміністрація виправного закладу була вимушена ввести озброєну групу швидкого реагування та територіальне воєнізоване формування.

За свідченням чоловіка, який того дня вийшов на волю, під час обшуків над ув’язненими жорстоко знущалися та застосовували до них тортури.

Правозахисників відмовилися пускати до Олексіївської колонії, а потім і до іншої харківської колонії, куди перевели побитих під час обшуку засуджених.

10-го січня ХПГ подала заяви про злочини, вчинені в 25-ій колонії, до Державного бюро розслідувань та Генеральної прокуратури України.

Детальніше про події в Олексіївській виправній колонії — у статті Євгена Захарова «Що трапилося в Олексіївській колонії №25 в Харкові?»


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»
 Поділитися