MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Генпрокуратура відкрила провадження щодо катувань у Олексіївській колонії

13.01.2020   
ХПГ-інформ
Підставою для внесення до ЄРДР відомостей про катування та перевищення службових повноважень із застосуванням насильства стала заява Харківської правозахисної групи.

Катування засуджених протягом останніх кількох років з метою залякування та дискримінації, побиття, удушення, зв’язування, застосування електричного струму та вчинення інших насильницьких дій, які ображають особисту гідність засуджених, порушення законодавства про працю – на підставі цих фактів, викладених у заяві Харківської правозахисної групи, Офіс генерального прокурора зареєстрував кілька кримінальних проваджень.

«Прокурорами Офісу Генерального прокурора до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 127 (катування вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням насильства або погрозою застосування насильства), ч. 1 ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю) КК України», – йдеться в офіційному повідомленні Генпрокуратури. 

Досудове розслідування доручено територіальному управлінню ДБР у м. Полтава. Справа перебуватиме на контролі Офісу Генерального прокурора.


Нагадаємо, 2 і 3 січня адвокати ХПГ Геннадій Токарев, Таміла Беспала та Володимир Глущенко зафіксували в Олексіївській колонії №25 чимало свідчень про тортури і нелюдське поводження: зґвалтування, побиття, понаднормову і безоплатну працю. Крім того, люди скаржилися, що адміністрація закладу через добровільних помічників постійно вимагає у засуджених гроші. 

Вночі 8 січня до колонії ввели групу швидкого реагування та територіальне воєнізоване формування. ДКВС розповсюдила новину: «За наявною оперативною інформацією група засуджених негативної спрямованості, які відбувають покарання у державній установі «Олексіївська виправна колонія (№ 25)», найближчим часом планували здійснити заходи, спрямовані на вчинення групових протиправних дій з боку засуджених, дестабілізацію оперативної обстановки у вказаній установі, в тому числі за допомогою криміналітету з волі, а також окремих зв’язаних з криміналітетом так званих громадських та правозахисних організацій». 

9 та 10 січня юристи та журналісти ХПГ не змогли потрапити на територію 25-ї і 43-ї колоній (до ВК-43 перевели кількох засуджених з Олексіївської ВК). 

11 січня за заявою Уповноваженого з прав людини у Верховній Раді ДБР розпочало слідство за фактом побиття ув’язнених 8 січня під час обшуку в Олексіївській колонії №25 .


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»
 Поділитися