MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Вимагаємо припинити недопуск адвокатів до клієнтів – Євген Захаров

15.01.2020   
ХПГ-інформ
Харківська правозахисна група наполягає на тому, щоб усі допити засуджених 25-ї колонії відбувалися у присутності адвокатів. Про це в ефірі програми «Насправді» (медіа-група «Об’єктив») заявив директор ХПГ Євген Захаров.

Харківська правозахисна група наполягає на тому, щоб усі допити засуджених 25-ї колонії відбувалися у присутності адвокатів. Про це в ефірі програми «Насправді» (медіа-група «Об’єктив») заявив директор ХПГ Євген Захаров.

Програма була присвячена подіям у Олексіївській колонії № 25, у якій, за твердженням ДКВС, 8 січня було «попереджено бунт». За заявами ХПГ про катування у цьому закладі Офіс генерального прокурора зареєстрував кілька кримінальних проваджень. На територію колонії представники Харківської правозахисної групи не можуть потрапити з 9 січня.

– У всіх людей, щодо яких ми подали заяви, є адвокат з нашої організації, – сказав Захаров. – Ми наполягаємо на тому, щоб припинили недопуск адвокатів до своїх клієнтів, щоб усі допити були у присутності адвоката.

Запровадження в колонії особливого режиму не має цьому заважати, вважає Євген Захаров. Адже коли адвокат іде до клієнта, це не побачення в розумінні Кримінально-виконавчого кодексу. Це стосується Кримінально-процесуального кодексу.

– Адвокат іде до клієнта для надання правової допомоги. І режиму це не стосується ніяким чином, – заявив директор ХПГ.

До участі в ефірі запрошували представників адміністрації колонії, але ніхто не прийшов.


Нагадаємо, другого і третього січня адвокати ХПГ Геннадій Токарев, Таміла Беспала та Володимир Глущенко зафіксували в Олексіївській колонії №25 чимало свідчень про тортури і нелюдське поводження: зґвалтування, побиття, понаднормову і безоплатну працю. Крім того, люди скаржилися, що адміністрація закладу через добровільних помічників постійно вимагає у засуджених гроші. 

Вночі 8 січня до колонії ввели групу швидкого реагування та територіальне воєнізоване формування для «попередження бунту».

9 та 10 січня юристи та журналісти ХПГ не змогли потрапити на територію 25-ї і 43-ї колоній (до ВК-43 перевели кількох засуджених з Олексіївської ВК). 

11 січня ДБР розпочало слідство за фактом побиття ув’язнених під час обшуку в Олексіївській колонії №25. 

13 січня Офіс Генерального прокурора України відкрив провадження за фактом викритих Харківською правозахисною групою фактів катувань в Олексіївській колонії №25.

13 січня адвокатка Харківської правозахисної групи Таміла Беспала вже втретє не змогла зустрітися зі своїми підзахисними, що перебувають в Олексіївській колонії № 25. Подано заяву до Поліції.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»
 Поділитися