MENU

26 лютого – День кримського спротиву російській окупації

26.02.2020
ХПГ-інформ

26 лютого 2014 року в Сімферополі під стінами Верховної Ради Криму відбувся масштабний мітинг – це було протистояння між проросійськими силами – прихильниками відокремлення Криму, і тими, хто виступав за єдність України, основну масу яких складали кримські татари.

Біля Верховної Ради Криму, 26.02.2014 (фото УНІАН)

На проукраїнську акцію, організовану Меджлісом кримськотатарського народу, зібралося близько 10 тис. людей, проросійська, організована так званим «Русским единством», зібрала близько 700 людей.

Правоохоронці не забезпечили необхідних заходів безпеки, через що внаслідок сутичок двоє людей загинули.

У ніч проти 27 лютого 2014 року кілька десятків озброєних людей без розпізнавальних знаків захопили будівлі кримського парламенту та уряду.

Тоді Верховна Рада Криму на вимогу окупантів оголосила про проведення референдуму про приєднання до Російської Федерації, який і відбувся 16 березня.

Москва стверджувала, що урядові будівлі у Криму були захоплені членами місцевої «самооборони». Проте пізніше президент РФ В. Путін визнав, що «за спиною сил самооборони стояли наші військовослужбовці».

«Наша задача полягала в забезпеченні вільного волевиявлення кримчан на референдумі, щоб не було подій, які ми бачимо на Сході України, щоб там не було підрозділів націоналістів. За спиною сил самооборони стояли наші військовослужбовці. Інакше провести референдум в Криму відкрито та чесно було неможливо», – процитував Путіна сайт BBC Україна 17 квітня 2014 року.

За результатами «референдуму» про статус півострова, які не визнали ні Україна, ні Європейський Союз, ні США, Росія включила Крим до свого складу – 18 березня В. Путін оголосив про приєднання Криму до РФ.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Російської Федерації. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливости».

 Поділитися