MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Репортер Reuters Гліб Гаранич, який захищав юнака від ультраправих під час KharkivPride, отримав нагороду

15.03.2020   
Денис Волоха
Гліб Гаранич зупинив праворадикалів у балаклавах, які били ногами юнака після завершення харківського Маршу рівності. За це йому вручили Гуманітарну нагороду від Американської асоціації фоторепортерів.

Гліб Гаранич зупинив праворадикалів у балаклавах, які били ногами юнака після завершення харківського Маршу рівності. За це йому вручили Гуманітарну нагороду від Американської асоціації фоторепортерів.

Скріншот із відео StudMedia StudMedia

15-го вересня 2019-го року в Харкові відбувався перший у місті KharkivPride, паралельно з яким відбувався марш прихильників «традиційних цінностей».

Подію охороняла рекордна кількість правоохоронців — понад 2500 поліцейських та нацгвардійців.

Після завершення маршу представники ультраправих організацій, переважно із прихованими обличчями, почали переслідувати учасників Маршу рівності, подекуди створюючи сутички з поліцією.

На одному з опублікованих відео видно, як група праворадикалів, наздоганяючи хлопця в саду Шевченка, збиває його з ніг та починає забивати ногами.

Фоторепортер агентства Thomson Reuters Гліб Гаранич зупинив чоловіків у масках та відвів юнака вбік. Перед цим він зробив фото, яке опублікували Ройтерз.

«Сховав камеру, збираюся вже йти, раптом бачу: на алейці метрах у двадцяти-тридцяти нелюди в чорному доганяють якогось підлітка й починають бити, — розповідає журналіст ХПГ Володимир Бацунов, який став свідком подій. — Людці повмикали смартфони, побігли, знімають. Чорних штук десять, не більше, а глядачів не менше тридцяти — запросто б загасили, так ні! Хлопчик утікає, за ним гоняться, б’ють, валять на траву. Кидаюся туди розпихувати. Якийсь, схоже, журналіст, із камерою, кричить чорним: ‘Щеня не бийте!’, а ‘щеняті’ кричить матом: ‘Забирайся звідси!’ Той і ‘забрався’. Поліції поруч не було. Принаймні, я не бачив».

Як пише zmina.info, посилаючись на власні джерела, Глібу Гараничу вручили щорічну Гуманітарну нагороду Американської національної асоціації фоторепортерів (NPPA). Цю нагороду вручають за виконання ключової ролі в порятунку життя або в ситуаціях, що вимагають порятунку.

Сам Гаранич підтвердив, що дійсно отримав нагороду від NPPA.

За даними організаторів KharkivPride, на перший у місті Марш рівності вийшло понад три тисячі людей. За фактами нападів на учасників поліція порушила два кримінальні провадження. Двоє правоохоронців постраждали через розпилений представниками ультраправих сльозогінний газ.

Міський голова Харкова Геннадій Кернес спочатку був проти маршу рівності й заявляв про намір звернутися до суду для заборони його проведення в Харкові, але потім передумав.

 Поділитися