MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Празі демонтували статую маршала Конєва

03.04.2020   
Денис Волоха

Статую радянського полководця перенесуть до музею. Раніше її неодноразово обливали фарбою.

Сьогодні зранку в столиці Чехії демонтували статую Івана Конєва.

За словами речника ради міського району Прага 6 Ондржея Шрамека, рада приступила до втілення дозволу на демонтаж статуї, який було надано у вересні минулого року.

Після демонтажу статуя Конєва зберігатиметься на складі, а згодом буде перевезена до музею.

«Підтверджую, що наш музей досягнув домовленості з міським районом Прага 6 про довгострокову оренду статуї маршала Конєва», — цитує видання Novinky.cz радницю мера Праги та голову ради директорів Музею пам’яті XX століття Гану Марванову.

Вартість статуї була оцінена в 13 мільйонів крон (приблизно 14 мільйонів гривень). Музей отримає її в безкоштовну оренду.

На місці статуї Конєва буде споруджено пам'ятник на честь визволителів Праги.

Сьогоднішнє знесення вже встигли опротестувати посольство РФ у Чехії та проросійський президент Мілош Земан.

Пам’ятник Івану Конєву в Празі за останні роки став центром протиріч. Конєв керував придушенням угорської революції 1956-го року та брав участь у підготовці введення радянських військ та військ країн Варшавського договору до Чехословаччини в серпні 1968-го року для придушення Празької весни. Окрім цього, Іван Конєв керував радянськими військами в Німеччині в 1961-му році, коли було зведено Берлінський мур.

Два роки тому біля статуї розмістили  пояснювальну табличку чеською, англійською та російською мовами про роль Конєва в перелічених подіях. Голова Праги 6 Ондржей Колаж заявляв, що влада прагне надавати «повну інформацію, яка б не приховувала, що сталося».

Посольство Росії в Чехії висловило ноту протесту через встановлення таблички.

Статую в Празі неодноразово обливали фарбою та обмальовували. У серпні 2019-го року адміністрація Праги 6 вирішила накрити пам’ятник тканиною до прийняття рішення про його подальшу долю.

Урешті рада району Прага 6 погодилась із пропозицією голови району Колажа демонтувати статую.

 Поділитися