MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

1 вбитий та 15 поранених цивільних на Донбасі у березні, – Моніторингова Місія ООНЗа 6 років збройного конфлікту на Донбасі Україна втратила понад 13 тисяч людейПро вбивство жителя Авдіївки Володимира ЄрьомінаВосьмеро цивільних загинули на Донбасі за три місяці – Моніторингова місія ООНООН оприлюднила доповідь про порушення людських прав у КримуКрим: За відмову служити в російському війську до кримінальної відповідальності притягнуто 59 людейКрим: у липні п’ятьох хлопців засуджено за відмову служити у збройних силах РФКрим: Протягом місяця ухвалено 7 вироків за відмову служити у війську РФКрим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)Фігуранти ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» – політв’язніКрим останніми днями (14.02.–19.02.2018)Крим останніми днями (07.02–13.02.2018)Крим останніми днями (31.01.–06.02.2018)Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомоги

Захист цивільних осіб повинен стати абсолютним пріоритетом для всіх сторін конфлікту

12.05.2020   
«Найбільшою мірою мій заклик спрямований до керівництва Операції об’єднаних сил Збройних сил України, оскільки всі нові випадки загибелі або поранення цивільних осіб, зафіксовані Місією в травні, мали місце на території, що контролюється самопроголошеними „республіками“», – підкреслила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер.

КИЇВ, 8 травня 2020 року – Всі сторони, які беруть участь в бойових діях в Донецькій і Луганській областях повинні зробити захист цивільних осіб абсолютним пріоритетом, заявила Матільда Богнер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, яка відзначила різке збільшення кількості жертв серед цивільних осіб на початку травня.

Матільда Богнер (фото: un.org.ua)


«Найбільшою мірою мій заклик спрямований до керівництва Операції об’єднаних сил Збройних сил України, оскільки всі нові випадки загибелі або поранення цивільних осіб, зафіксовані Місією в травні, мали місце на території, що контролюється самопроголошеними „республіками“», підкреслила Богнер. «За відсутності стійкого припинення вогню також критично важливо, щоб сторони не розміщували свої позиції, озброєння і військовий персонал в житлових районах», додала вона.

Тільки за перші шість днів травня Місія зафіксувала 11 нових випадків загибелі або поранення цивільних осіб (один загиблий і шестеро поранених в результаті артилерійських обстрілів і обстрілів з легких озброєнь і стрілецької зброї, один поранений в результаті мінного інциденту, і один загиблий і двоє поранених в результаті поводження з вибухонебезпечним залишком війни). В це число входять інциденти в Золотому (Луганська область) 2 травня і Олександрівці (Донецька область) 4 травня, коли в результаті артилерійських обстрілів і обстрілів з легких озброєнь були поранені чотири дівчинки (одна 2010 р. н. і троє – 2013 р. н.).

«7 травня ми отримали повідомлення про вісім нових випадків поранень цивільних осіб в результаті артилерійських обстрілів і обстрілів з легких озброєнь в Голубівському (Луганська область) і Саханці (Донецька область), що контролюються самопроголошеними „республіками“. Як повідомляється, серед постраждалих – дівчинка і хлопчик 2006 р. н. Наша Місія працює над перевіркою цих повідомлень. У разі, якщо вони підтвердяться, кількість випадків загибелі або поранення цивільних осіб за перший тиждень травня досягне дев’ятнадцяти і стане найвищим тижневим показником за останні два роки», зазначила Богнер.

Якщо ці вісім нових випадків підтвердяться, загальна кількість жертв серед цивільних осіб за період з 1 січня по 7 травня 2020 року сягне 65 (дев’ять загиблих і 56 поранених), що перевищить більш ніж на третину кількість жертв за аналогічний період 2019 року (десять загиблих і 38 поранених). «Ці цифри переламають позитивну тенденцію до скорочення нових випадків загибелі або поранення серед цивільних осіб, яку ми спостерігали до останнього часу», зазначила Богнер.

«Я особливо стурбована тим, що серед поранених багато дітей», додала вона. Якщо два нові випадки поранення дітей в Саханці підтвердяться, загальна кількість випадків поранення дітей за період з 1 січня по 7 травня 2020 року сягне десяти (все на території, що контролюється самопроголошеними «республіками»): шість дівчаток і троє хлопчиків були поранені в результаті обстрілу, і один хлопчик був поранений в результаті поводження з вибухонебезпечним залишком війни.

«Важливо, щоб чергове засідання Тристоронньої контактної групи приділило належну увагу ситуації, що склалася», зазначила Богнер. «Цивільні особи – не мішені, і відповідальність за дотримання цього принципу лежить не тільки на військових, а й на політиках», підсумувала вона.

 Поділитися