MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Тортури, жорстоке поводження та інші порушення – Генсек ООН опублікував другу доповідь по Криму

08.07.2020   
ХПГ-інформ
Доповідь охоплює період з 1 липня по 31 грудня 2019 року і ґрунтується на моніторингу та документуванні порушень людських прав і міжнародного гуманітарного права в АРК та Сімферополі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш опублікував другу доповідь про ситуацію з правами людини у Криму, анексованому Росією в 2014 році. Доповідь охоплює період з 1 липня по 31 грудня 2019 року і ґрунтується на моніторингу та документуванні порушень людських прав і міжнародного гуманітарного права в АРК та місті Севастополі, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии».

Антоніу Ґуттереш (фото: Pierre Albouy / Reuters)


Мова в Доповіді йде про:

• тортури та жорстоке поводження з боку ФСБ РФ та інших правоохоронних органів, включаючи побиття, застосування електричного струму та задушення;

• порушення прав затриманих, у тому числі систематичні побиття, безпідставні особисті обшукування, відмови у побаченнях із родичами та адвокатами, отримання російського громадянства під тиском;

• обвинувачення за публікації в соціальних мережах і втручання в роботу журналістів;

• військовий призов – 21 тис. жителів Криму були призвані до російського війська (станом на 1 січня 2020 року);

• 191 судове рішення у 2019 році, згідно з якими жителів Криму зобов’язали залишити територію півострова;

• перешкоди, з якими стикаються люди з Криму в доступі до послуг на материковій частині України.

Нагадаємо, 2 липня Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет, презентуючи доповідь, що стосувалася Венесуели, Нікарагуа та Криму, заявила, що порушення людських прав у Криму, анексованому Російською Федерацією, тривають. Зокрема йдеться про тортури та обмеження свободи слова.


Окупація Криму

Захоплення Криму російськими військами розпочалося 20 лютого 2014 року. Окупанти, що висадилися на півострові, не мали розпізнавальних знаків і відомі як «зелені чоловічки» (у російському інформаційному просторі їх називають «ввічливими людьми»).

Фото: Elizabeth Arrott / VOA


«Ввічливі люди» захопили сімферопольський аеропорт, Керченську паромну переправу, інші стратегічні об’єкти.

1 березня самопроголошений глава Ради міністрів АРК С. Аксьонов звернувся до президента РФ В. Путіна про надання сприяння у забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Крим. Того ж дня Держдума РФ проголосувала за введення військ на територію України.

16 березня у Криму відбувся «референдум» про статус півострова. За результатами «референдуму», які не визнали ні Україна, ні Європейський Союз, ні США, Росія включила Крим до свого складу – 18 березня Путін оголосив про приєднання Криму до РФ.

Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними та засудили дії Російської Федерації. Країни Заходу запровадили економічні санкції.

Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливости».

 Поділитися