MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Рішення Пленуму Європейського суду з прав людини щодо зняття імунітету з Георгія ЛогвинськогоРішення ЄСПЛ могло бути зовсім іншим!Страсбург проти Кафки: дипломатична недоторканність суддів Європейського cуду з прав людиниПереможе сила права чи право сили?Резюме Висновку спеціаліста (Amicus Curiae) з питань застосування та тлумачення практики Європейського суду з прав людини в кримінальному провадженні № 52017000000000361ВИСНОВОК СПЕЦІАЛІСТА (Amicus Curiae) з питань застосування та тлумачення практики Європейського суду з прав людини в кримінальному провадженні № 52017000000000361Новий Процес: кафкіанське покарання за співпрацю з ЄСПЛПідозра від НАБУ та Європейський суд з прав людиниНезаконні дії НАБУ можуть тягнути за собою обвинувачення України у тиску на Європейський суд з прав людиниПублічне звернення щодо наявності політичних мотивів кримінальних проваджень НАБУ, нібито пов’язаних з Георгієм Логвинським

ЄСПЛ відмовився знімати імунітет із Георгія Логвинського у справі ‘Золотого мандарину’

10.07.2020   
Денис Волоха

Європейському суду вистачило незаконних дій НАБУ, щоб не розглядати суть звинувачень проти Логвинського та відмовити у знятті імунітету. ХПГ неодноразово заявляла про політичний характер переслідування Логвинського.

Європейський суд з прав людини відмовився знімати імунітет із адвоката та екснардепа Георгія Логвинського за запитом Офісу Генерального прокурора.

Логвинського переслідують у рамках кримінального провадження НАБУ, зареєстрованого 1-го червня 2017-го року.

На думку директора Харківської правозахисної групи Євгена Захарова, своїми діями НАБУ намагається завадити розгляду в ЄСПЛ справи «Україна проти Росії», усунувши від неї суддю Європейського суду Ганну Юдківську, яка є дружиною Логвинського. 

На початку 2020-го року НАБУ оголосило шістьом людям підозру в нібито заволодінні 54-ма мільйонами гривень через виконання Україною у 2016-му році рішення ЄСПЛ про повернення компанії «Золотий Мандарин Ойл» боргів «Київенерго».

Раніше компанія «Золотий Мандарин Ойл» звернулася до ЄСПЛ, оскільки Україна не виконувала рішення українського суду про стягнення з ПАТ «Київенерго», де держава тоді була мажоритарним акціонером, боргів перед «Золотим мандарином».

Україна та «Золотий мандарин» уклали угоду про дружнє врегулювання, завдяки якій, згідно з висновком ХПГ, державі вдалося зекономити 104 мільйони гривень.

Укладення цієї угоди та виконання рішення ЄСПЛ фактично й стало підставою для переслідування з боку НАБУ.

«Слідство встановило, що підозрювані впродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини: ввели в оману європейську інституцію не поінформувавши її про всі обставин спірних правовідносин, — ідеться на сайті НАБУ. — Так, у вересні 2013-го року представник ТОВ ‘Золотой Мандарин Ойл’, підконтрольного колишньому народному депутату України, за вказівкою останнього підготував та надіслав до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн як невиплаченої заборгованості з боку ПАТ ‘Київенерго’ перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009-го року органами виконавчої служби не виконувалося».

У висновку ХПГ зазначається, що кримінальні провадження НАБУ проти Логвинського є політичними.

«Національне антикорупційне бюро України під виглядом розслідування трьох кримінальних проваджень, нібито пов’язаних з народним депутатом України Георгієм Логвинським, здійснює тиск на нього, членів його сім’ї та його оточення. На нашу думку, дії НАБУ щодо Георгія Логвинського мають ознаки переслідування з політичних мотивів», — резюмується у висновку ХПГ, у якому, окрім цього, заявляється про «пропагандистські» кампанії НАБУ, спрямовані на дискредитацію Логвинського та судді Ганни Юдківської.

Правозахисники Мустафа Джемілєв, Рефат Чубаров, Йосиф Зісельс та Євген Захаров у публічному зверненні вимагали розслідувати незаконні, на їхній погляд, дії НАБУ.

Георгій Логвинський назвав відмову ЄСПЛ знімати з нього міжнародний імунітет «перемогою правди над злом».

«Суд повністю відкинув доводи Генеральної прокуратури і НАБУ, і це незважаючи на те, що згідно з Генеральною угодою, ‘Суд не лише може, але й повинен зняти імунітет, якщо це заважає слідству, — написав Логвинський у фейсбуці. — Дуже шкода, що стільки сил і коштів, наших міжнародних партнерів і держбюджету, а найголовніше — довіру українців, — підірвали пара негідників своїми бандитськими методами».

Європейський суд звернув увагу на таємне стеження НАБУ за Логвинським, що порушує міжнародне право, оскільки протирічить його імунітетові близького родича судді ЄСПЛ, тиск НАБУ на учасників справи, а також врахував у рішенні лист Секретаря Європейського суду та подання судді Ганни Юдківської.

Читайте також: Коментар до листа Секретаря Європейського суду

Зважаючи на це, ЄСПЛ вирішив не вдаватись у аналіз суті звинувачень із боку НАБУ та Офісу генпрокурора, відхиливши клопотання про зняття імунітету з Логвинського.

НАБУ вже заявило, що рішення ЄСПЛ стосується лише одного фігуранта справи, а слідство щодо решти шести, яким повідомили про підозру, триває.

Наприкінці минулого року Євген Захаров опублікував статтю щодо можливого встановлення НАБУ прослуховування у ЄСПЛ: «Україна ризикує стати першою в історії державою, яку звинуватять у тиску на Європейський суд з прав людини».

Повний текст рішення ЄСПЛ щодо зняття імунітету з Георгія Логвинського українською мовою можна прочитати на сайті ХПГ.

 Поділитися