MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Конституційний Суд визнав неконституційним указ про призначення Ситника директором НАБУ

29.08.2020   
Денис Волоха
Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника директором НАБУ, — вирішили судді КСУ. Рішення не впливатиме на діяльність бюро.

Петро Порошенко перевищив свої повноваження, призначаючи Артема Ситника директором НАБУ, — вирішили судді КСУ. Рішення суду не впливатиме на діяльність бюро.

28-го серпня Конституційний Суд України ухвалив рішення за поданням 51-го народного депутата про відповідність Конституції указу Президента Порошенка про призначення Артема Ситника директором НАБУ у 2015-му році.

У рішенні зазначається, що указ суперечить нормам частини другої статті 8 та п. 31 статті 106 Конституції України. Ці статті «обмежують Президента України вичерпним переліком його конституційних повноважень», — зазначають судді.

Конституційний Суд вважає, що Президент перевищив свої конституційні повноваження.

«Президент України, призначивши Указом Директора Національного антикорупційного бюро України на посаду, вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки ця посада не віднесена Основним Законом України до посад, призначення на які здійснює Президент України. 

Судді вважають, що призначення Президентом директора НАБУ призведе до порушення системи стримувань і противаг, оскільки НАБУ є органом виконавчої влади, вищим органом якої є Кабмін. Президент України, як зазначають судді, є «главою держави», а не вищим органом виконавчої влади. 

«Конституційний Суд України доходить висновку, що призначення Президентом України керівника органу, який за своїми повноваженнями функціонально належить до органу виконавчої влади, призведе до розбалансування системи стримувань і противаг, порушення функціонального розподілу влад та фактичної зміни форми державного правління, передбаченої Конституцією України, — ідеться в рішенні. — Відповідно до Конституції України Президент України є главою держави; вищим органом у системі органів виконавчої влади є Кабінет Міністрів України».

Водночас суд вирішив, що визнання указу неконституційним не впливатиме на діяльність НАБУ.

«Рішення Конституційного Суду України не поширюється на правовідносини, які виникли внаслідок здійснення посадових обовʼязків особою, призначеною Указом Президента України ‘Про призначення А. Ситника Директором Національного антикорупційного бюро України’», — зазначається в резолютивній частині рішення.

У НАБУ заявили, що вважають рішення Конституційного Суду політично вмотивованим, натякаючи, що судді КСУ можуть знаходитися під впливом голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка.

«Ухвалене в рекордно короткий термін, невдовзі після оприлюднення так званих ‘плівок ОАСК’, на яких задокументовано розмови щодо ‘керованого правосуддя в Україні’, у тому числі й стосовно ухвалення рішень Конституційним Судом України, це рішення є черговим кроком на шляху знищення інституційної незалежності Національного бюро», — ідеться в заяві на сайті НАБУ.

Артем Ситник залишиться директором НАБУ, — вважать у бюро.

 Поділитися