MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Звіт про моніторинговий візит до ДУ «Надержинщинська виправна колонія (№ 65)»Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ «Первомайська виправна колонія (№ 117)»Звіт про моніторинґовий візит до ДУ «Темнівська виправна колонія № 100»Звіт про візит до Кам’янської виправної колонії № 34Звіт про моніторинговий візит до Качанівської виправної колонії № 54Моніторинговий візит до двох виправних колоній ЧернігівщиниМоніторинговий візит до Старобабанівської виправної колонії № 92Моніторинговий візит до Личаківської виправної колонії № 30Моніторинговий візит до Дрогобицької виправної колонії № 40Моніторинговий візит до Миколаївської виправної колонії № 50Моніторинговий візит до міжобласної лікарні при Темнівській виправній колонії № 100Звіт за результатами моніторингового візиту до Криворізької виправної колонії № 80Моніторинговий візит до Веселівського виправного центру № 8І скільки смертей вже на вашій совісті? (+ВІДЕО)«Солопова проти України»: перемога в Європейському судіВідкритий лист щодо лікування тяжко хворої дівчини, яка перебуває в ув’язненніСкажите, доктор, сколько стоит моя жизнь?Звіт про моніторинговий візит до ДУ «Божковська виправна колонія (№ 16)»Звіт про моніторинґовий візит до ДУ «Сумська виправна колонія № 116»Звіт за результатами моніторингового візиту до ДУ «Полтавська виправна колонія (№ 64)»

Звіт про моніторинговий візит до ДУ «Крюковська виправна колонія (№ 29)»

18.09.2020   
Володимир Глущенко, Ігор Сосонський, Тамара Горбачевська
Монітори ознайомилися з умовами тримання засуджених, провели з ними конфіденційні бесіди, оглянули житлові, виробничі та інші приміщення установи, а також вивчили стан надання медичної допомоги.

15 вересня 2020 року моніторингова група ХПГ у складі Володимира Глущенка, Ігоря Сосонського й Тамари Горбачевської здійснила моніторинговий візит до Державної установи «Крюковська виправна колонія (№ 29)», де перевірила стан дотримання прав осіб, які відбувають покарання.

Крюковська виправна колонія (№ 29) є колонією мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання, де відбувають покарання чоловіки, засуджені за умисні злочини, ліміт наповнення – 250 осіб. Також 23.10.2006 року за наказом Голови Державного департаменту № 205 в установі створено сектор мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання для чоловіків, вперше засуджених за злочини, вчинені з необережності, з встановленням планового наповнення 110 осіб.

Станом на 15.09.2020 року у Крюковській виправній колонії (№ 29) відбували покарання 108 засуджених. Установа має сільськогосподарську направленість, засуджені здебільшого працюють на сільськогосподарських роботах.

Виробництво

Крюковська виправна колонія спеціалізується на сільськогосподарському виробництві та тваринництві. Має статус «племінних репродукторів з розведення великої рогатої худоби». На території колонії вирощується від перепілок до крупних рогатих тварин. За установою закріплено більше 2000 гектарів орної землі. Колишні правоохоронці, які відбувають покарання у Крюковській виправній колонії (№ 29), перекваліфіковуються на працівників сільського господарства.

Житловий сектор

Учасники візиту відвідали всі житлові приміщення. У гуртожитках для проживання засуджених проводяться ремонтні роботи. В установі є три гуртожитки для засуджених. Гуртожиток під номером два законсервований, два інших – в жилому стані. У першому гуртожитку розміщені особи, які скоїли злочини з необережності, у гуртожитку під номером три розміщені колишні правоохоронці, щодо яких замінено режим відбування покарання.

У житлових приміщеннях стоять баки з написом «питна вода», проте вода в них на момент візиту була відсутня. Територія установи загалом виглядає охайно та прибраною. Начальник установи, який супроводжував моніторингову групу, повідомив, що ремонтні роботи будуть закінчені до Ради начальників колоній, яка проводиться на базі установи при начальнику управління, і на якій визначаються шляхи подальшого вдосконалення службової та господарської діяльності колективу. Наявні дезінфікуючі засоби.

Їдальня

Приміщення їдальні просторе, чисте, є меню з актуальною датою. В усіх працюючих на кухні засуджених були медичні книжки державного зразка. Медогляди проведено вчасно. Працівники кухні були одягнені у білі халати, пахло їжею. Варний цех потребує ремонту.

БПК

Пральня обладнана сучасними пральними машинками. Є спеціалізоване приміщення для сушіння та сушарка. Душові відділені високими перегородками . Наявна гаряча вода та килимки. Право на приватність в установі дотримується.

На території установи діє обладнаний фельдшерський пункт для надання первинної медичної допомоги – це окреме приміщення з ліжками. В разі необхідності медична допомога надається в медичних закладах, розташованих на території Полтавської області. Наявні маски та антисептик, також є окрема палата для інфікованих хворих.

Члени моніторингового візиту ознайомилися з умовами тримання засуджених, провели з ними конфіденційні бесіди, оглянули житлові, виробничі та інші приміщення установи, а також вивчили стан надання медичної допомоги. Скарг від засуджених на умови тримання чи погане поводження не поступало.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися