MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: Олега Приходька етапують до РосіїКрим: Приходька обвинуватили у підготовці підриву консульства РФ у ЛьвовіКрим: Олегові Приходьку висунули нове обвинуваченняКрим: Олега Приходька залишили під вартоюКрим: Олегу Приходьку поставили обвинуваченняКрим: Олега Приходька арештували на два місяціКрим: Силовики затримали проукраїнського активістаРФ: кримського блогера Нарімана Мемедемінова засудили на два з половиною рокиРФ: Суд не взяв до уваги порушення права на захист громадського журналіста МемедеміноваКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення воліКрим останнім часом (15.05.–22.05.2018)До 74-ої річниці депортації кримських татарКрим останнім часом (25.04.–14.05.2018)Крим останніми днями (12.04.–25.04.2018)Крим останніми днями (03.04.–11.04.2018)Крим останніми днями (26.03–02.04.2018)Крим останніми днями (19.03.–26.03.2018)Крим останніми днями (08.03.–16.03.2018)Крим останніми днями (01.03.–06.03.2018)

РФ: Приходько заявив у суді, що «відкриє собі вени», якщо йому не передадуть ліки

01.10.2020   
ХПГ-інформ
Кримчанина обвинувачують у «готуванні до скоєння терористичного акту», «придбанні та зберіганні вибухових речовин», а також у «виготовленні вибухових речовин».

Український активіст з Криму Олег Приходько, якого судять у російському Ростові-на-Дону, заявив сьогодні в суді, що «відкриє собі вени», якщо тюремники не передадуть йому ліки, які відправили для нього в СІЗО родичі. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність», представники якого були сьогодні, 1 жовтня, у Південному окружному військовому суді, який розглядає справу Приходька.

Олег Приходько (архівне фото: krymr.org, RFE/RL)


Нагадаємо, українця обвинувачують у «готуванні до скоєння терористичного акту», «придбанні та зберіганні вибухових речовин», а також у «виготовленні вибухових речовин».

На початку суддя запропонував перенести засідання, оскільки прокурор перебуває у відпустці. Приходько звернувся до судді з питанням про доставку йому медикаментів, які відправила до СІЗО дочка.

«Я вимагаю дати речі, що належать мені! Усі мої скарги підуть до європейського суду через моїх адвокатів! Якщо протягом тижня мені не дадуть ліки, я відкрию вени, обіцяю!», – заявив Олег Приходько.

Суддя відповів, що «це не в компетенції суду».

Приходько також поскаржився на погіршення умов утримання – його перевели до маленької камери.

У суді були присутні адвокат Приходька Назім Шеїхмамбетов, а також дружина й дочка в’язня.

Наступне засідання призначене на 15 жовтня.


Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня 2019 року. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну, і дрібницями витребеньки. А потім знайшли вибухівку», – розповіла тоді дружина активіста Любов Приходько.

Наступного дня підконтрольний московський владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька.

28 жовтня ФСБ РФ поставила Приходьку обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

16 січня 2020 року стало відомо, що Приходьку висунули нове обвинувачення – у «незаконних придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв».

На початку лютого стало відомо, що Приходька також обвинуватили у плануванні підриву будівлі генерального консульства РФ у Львові.

7 квітня цього року повідомлено, що Приходька доставили до СІЗО в Ростові-на-Дону.

 Поділитися