MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Киргизстані протестувальники захопили урядові будівлі і звільнили експрезидента із ув’язнення

06.10.2020   
Денис Волоха
Чинний Президент Киргизстану назвав сутички ‘спробою захоплення влади невідомими силами’.

Чинний Президент Киргизстану назвав сутички ‘спробою захоплення влади невідомими силами’. 

У столиці Киргизстану Бішкеку відбулися протести після проведених у неділю парламентських виборів.

У понеділок увечері киргизстанська міліція відтіснила протестувальників із центральної площі Бішкеку Ала-Тоо, після чого мітингарі продовжили протестувати локально.

Під час протестів постраждали понад сто людей. Один із постраждалих загинув. Повідомляється також про двох травмованих парамедиків та 6 розбитих авто швидкої.

Як повідомляє kloop.kg, після третьої ночі протестувальники змогли знову потрапити на площу Ала-Тоо, а згодом захопили будівлю киргизстанського парламенту та резиденцію президента.

Після цього мітингарі взяли контроль над будівлею ГКНБ (спецслужба Киргизстану), де в СІЗО утримувався колишній президент Алмазбек Атамбаєв, якого в червні засудили до 11-ти років ув’язнення за звинуваченням у корупції.

«Після нетривалих перемовин зі співробітниками спецслужб, мітингарі визволили Атамбаєва з будівлі ГКНБ», — пише Kloop.

Із колонії також звільнили екдепутата парламенту Киргизстана Садира Жапарова, якого засудили до 11-ти років за проведення мітингу у 2013-му році. Як повідомляється, звільнили також колишнього прем’єр-міністра Сапара Ісакова.

Група протестувальників захопила місцевий державний телеканал, через етер якого закликала утриматись від мародерства.

Киргизстанські опозиціонери заявляють про наміри провести нові вибори.

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков у своєму зверненні назвав події у Бішкеку «спробою захоплення державної влади деякими політичними силами», згадавши про пошкоджені будівлі та постраждалих медиків. «Я наказав силовим органам не відкривати вогонь та не проливати кров, щоб не піддавати небезпеці життя ні одного громадянина», — сказав Жеенбеков.

Спостерігачі ОБСЄ висловили стурбованість порушеннями під час виборів до Жогорку Кенеш (парламент Киргизстану). «Наші спостерігачі стали свідком одного факту підкупу голосів», — розповів голова місії ОБСЄ Томас Бозеруп киргизстанському виданню kaktus.media.

 Поділитися