MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Міланський суд виправдав українського нацгвардійця Марківа

03.11.2020   
ХПГ-інформ
Міланський апеляційний суд виніс виправдувальний вирок у справі старшого сержанта батальйону імені генерала Кульчицького Нацгвардії України Віталія Марківа. Невдовзі на нього чекають в Україні.

Міланський апеляційний суд виніс виправдувальний вирок у справі старшого сержанта батальйону імені генерала Кульчицького Нацгвардії України Віталія Марківа. Про це повідомила на своїй фейсбук-сторінці Омбудсман Людмила Денисова.

Віталія Марківа затримали 30-го червня 2017-го року в аеропорту Болоньї, коли він прилетів до Італії відвідати матір. Його звинуватили у причетності до вбивства італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та російського перекладача і журналіста Андрія Миронова під Слав’янськом у 2014 році. У липні 2019 року його визнали винним. У вироку суду йшлося, нібито Марків, що на момент загибелі журналістів спостерігав за своїм сектором біля підніжжя Карачун, помітивши репортерів, стріляв по них з автомата, а потім скорегував вогонь мінометів свого підрозділу. Марківу присудили 24 роки позбавлення волі.

Долю нацгвардійця обговорювали на вищому рівні. Зокрема, Володимир Зеленський мав розмову про Марківа з Папою Римським та лідерами Італії. У Міністерстві внутрішніх справ готували матеріали до апеляції. Слідчі МВС встановили, що Марків мав іншу зброю, аніж та, з якої були смертельно поранені Андреа Рокеллі та Андрій Миронов. Крім того, Марків мав інший сектор спостереження і не міг бачити репортерів.

У свою чергу журналісти намагалися самостійно розібратися в справі Віталія Марківа. На основі цього розслідування Ольга Токарюк разом з колегами зробила фільм «Не в тому місці, не в той час». Його демонстрували в італійському парламенті, а згодом як новий доказів додали до матеріалів судової справи.

Дебати сторін у міланському апеляційному суді розпочалися 15 жовтня. Обвинувачення кваліфікувало загибель журналістів як «воєнний злочин проти людяності», конкретизуючи, що це було «вбивство цивільних громадян українською стороною за відсутності збройного конфлікту на момент інциденту».

За інформацією Людмили Денисової, під час дебатів адвокат держави Україна у цивільному позові Ніколо Бертоліні Клерічі заявив, що подібний вирок робить «злочинцями проти людства» все українське військо, але для такого позову немає підстав, адже Італія не має юридичного права судити державу Україну за воєнні злочини, справа не має ознак злочину проти людства і він не вчинений на території Італії. Адвокатка Віталія Марківа Донателла Рапетті звернула увагу суду на маніпуляції з боку адвоката іншої сторони, а також на відсутність експертиз та належного слідства на місці злочину.

 Поділитися