MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Створено перший глобальний протокол із розслідування воєнних злочинів через відео із соцмереж

10.12.2020   
Денис Волоха

Берклійський протокол фіксує універсальні принципи із використання відкритих джерел для доказування міжнародних воєнних злочинів, порушень прав людини та гуманітарного права.

Школа права Університету Каліфорнії в Берклі представила Берклійський протокол із розслідувань на основі відкритих джерел, над розробкою якого працювали три роки.

Як ідеться на сайті Університету Берклі, документ окреслює мінімальні стандарти для знаходження, збирання, зберігання, перевірки та аналізу контенту із соцмереж та інших відкритих джерел, і може слугувати практичним посібником для адвокатів, журналістів та дослідників.

Одна із авторів протоколу Берклі Ліндсі Фрімен говорить, що в ньому немає посилань на конкретні інструменти, оскільки «технології розвиваються швидше за наукові методи, які їх підкріплюють».

«Замість цього, ми зосередилися на принципах та процесах для створення структури, що могла б поєднувати потребу в науковій передбачуваності з адаптивністю, необхідною для діджитал-світу, який швидко змінюється», — цитують пані Фрімен у пресрелізі.

Виконавча директорка Berkeley Human Rights Center Алекса Кейніґ називає Берклійський протокол «живим документом», який допоможе «зміцнити розслідування воєнних злочинів за допомогою методів 21-го століття».

Презентацію документа, до створення якого було залучено понад 150 експертів, приурочили до 75-ї річниці Нюрнберзького трибуналу з розслідування злочинів нацизму, під час якого вперше було використано відео як доказ у кримінальному процесі.

Англомовна версія Берклійського протоколу, яка налічує 104 сторінки, згодом буде перекладена всіма офіційними мовами ООН.

 Поділитися