MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сумська поліція підозрює засудженого в ‘поширенні злочинного впливу’

11.12.2020   
Денис Волоха

© Національна поліція

Поліцейські стверджують, що засуджений має статус ‘наглядача за колонією’, бо здобув авторитет серед ув’язнених за непокору адміністрації.

Співробітники поліції Сумської області повідомили про підозру засудженому, що відбуває покарання у місцевій виправній колонії, — пишуть на сторінці Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції.

У поліції називають підозрюваного «наглядачем за колонією» та вважають, що він встановив у виправній установі «злодійські закони» і контролює їх дотримання, обравши собі помічників з інших засуджених.

«У 2013-му році 27-річного чоловіка засуджено до 13-ти років позбавлення волі за скоєння тяжких злочинів та етаповано для відбування покарання до однієї виправних колоній Сумщини, — ідеться в повідомленні Нацполіції.

Правоохоронці зазначають, що засуджений організував збір та розподіл коштів «общака», а також налагодив постачання наркотиків до колонії. «Якщо хтось із засуджених не бажав підкорюватися правилам ‘наглядача’ та виконувати його вказівки, піддавався побиттю».

17-го вересня чоловікові вже повідомили про підозру в незаконному перевезенні наркотиків. Зараз йому додатково оголосили підозру за ч. 2 ст. 255-1 (умисне встановлення або поширення в суспільстві злочинного впливу, вчинене в установі виконання покарань).

Згадана стаття 255 з’явилася в Кримінальному кодексі у червні 2020-го року — унаслідок прийняття закону про боротьбу із так званими «злодіями в законі».

Зміст та критика прийнятих змін до Кримінального кодексу щодо відповідальності за «злочини, вчинені злочинною спільнотою» детально викладені у статті Євгена Захарова «Коли ж повернеться здоровий глузд?», а також у критичному аналізі статті 255 ККУ від конституційного експерта ХПГ Всеволода Речицького.

 Поділитися