MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Доповідь Уряду України за наслідками візиту до України Європейського Комітету із запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК) 4–13 серпня 2020 року

19.12.2020   
Харківська правозахисна група публікує переклад Доповіді ЄКЗК про візит ad hoc до України з 4 по 13 серпня 2020 року (Страсбург, 15 грудня 2020 року).

Відповідно до статті 7 Європейської Конвенції про запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, делегація Комітету здійснила візит до України з 4 до 13 серпня 2020 року. Візит видався Комітету «необхідним за даних обставин» (див. стаття 7, пункт 1 Конвенції) та був шістнадцятим візитом Комітету до України.

Головною метою візиту був огляд поводження з особами, які перебувають під вартою в пенітенціарних установах, зокрема, у двох виправних колоніях у Харківській області, а саме, колоніях № 25 та № 100. До того ж, делегація Комітету вперше відвідала колонію № 77 у Бердянську. Візит до колонії № 100 також надав можливість оглянути становище осіб, засуджених до довічного ув’язнення.

Делегація також відвідала слідчі ізолятори у Харкові та Запоріжжі, а також Темнівську міжобласну лікарню № 100 з метою опитування ув’язнених, переведених з вищезгаданих пенітенціарних установ.

Ще однією метою візиту було дослідження заходів, вжитих слідчими органами стосовно скарг ув’язнених на жорстоке поводження з боку працівників в’язниць. Зокрема, делегація звернула увагу на розслідування конкретних скарг на фізичне жорстоке поводження з ув’язненими в колонії № 25 у Харкові та колонії № 77 у Бердянську.

Оригінал 16-ї Доповіді англійською див. тут: https://coe.int/en/web/cpt/-/the-cpt-publishes-report-on-ukrai-1

Скачати повний текст Доповіді у форматі MS Word

 Поділитися