MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – День Соборності України

22.01.2021   
ХПГ-інформ
«Віднині на всіх українських землях, розділених віками, Галичині, Буковині, Закарпатській Русі й Наддніпрянщині буде єдина велика Україна». Це текст Четвертого Універсалу, ухваленого Центральною Радою 22 січня 1918 року.

«Віднині на всіх українських землях, розділених віками, Галичині, Буковині, Закарпатській Русі й Наддніпрянщині буде єдина велика Україна». Це текст Четвертого Універсалу, ухваленого Центральною Радою 22 січня 1918 року. У ньому Українську Народну Республіку було проголошено самостійною, незалежною, вільною державою. А за рік, того ж дня у 1919-му, об'єдналися УНР та Західноукраїнська народна Республіка. Сьогодні Україна відзначає День Соборності.

22 січня 1919 року. Проголошення Акту Злуки українських земель на Софійській площі в Києві


21 січня 1990 року у день 71-річчя Злуки УНР та ЗУНР сотні тисяч людей, тримаючись за руки, з’єднали Івано-Франківськ, Львів та Київ. На той момент це була одна з найбільших у Центрально-Східній Європі масових акцій.

«Живий ланцюг» у Львові, 1991 р., фото – з сайту Радіо Свободи


«Живий ланцюг» організував Народний Рух України. «Ідею подав дисидент Валентин Мороз, назву дав Олесь Гончар, найбільше агітував Дмитро Павличко, організатор – голова Секретаріату Руху Михайло Горинь», – писав у своєму щоденнику Іван Драч. Перші учасники стали до ланцюга біля Центрального народного дому в Івано-Франківську. Саме тут колись містився парламент ЗУНР. Далі ланцюг пролягав через Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир і так аж до Києва – усього 700 кілометрів. Згідно з офіційними даними в акції взяли участь близько 450 тисяч осіб. За інформацією організаторів – від 1 до 5 мільйонів.

«Живий ланцюг» у Львові, 1991р., фото – з сайту Радіо Свободи


Відтоді майже щороку до Дня Соборності в різних регіонах відбувються локальні акції. 

Сьогодні «Ланцюг Соборності» єднає українців від Києва до Сімферополя. Щоправда, лише віртуально. Приєднатися до акції можна сайті ініціативи.

 Поділитися