MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

В Одесі побили безпритульних

29.01.2021   
ХПГ-інформ
Молодики вночі увірвалися до волонтерського пункту обігріву на Куликовому полі та почали бити людей, що прийшли туди пересидіти негоду.

Молодики вночі увірвалися до волонтерського пункту обігріву на Куликовому полі та почали бити людей, що прийшли туди перечекати негоду. Про інцидент повідомляє Департамент муніципальної безпеки Одеської міськради.

Напад стався близько третьої ночі 28 січня. Четверо молодих людей нецензурно лаялися, били бездомних, шкодили майно. Волонтери викликали муніципальну варту та поліцію. Побачивши правоохоронців, нападники спробували втекти, але їх наздогнали та затримали. Втім, незабаром відпустили.

Намет, в якому безпритульні мають змогу зігрітися, поїсти та випити гарячого чаю, встановила громадська організація «Нове життя». В коментарі «Думській» її керівник Федір Герасимов завив, що правоохоронці запропонували волонтерам написати заяву про напад, але це, мовляв, можна було зробити тільки у відділку поліції.

«Наші волонтери не могли залишити пункт обігріву. А через те, що скарги на цих хлопців немає, їх просто відпустили додому. Як штраф виписувати чи складати протокол, так все можна на місці, а ось заяву –  не можна. Поліція створила всі умови, щоб заяви не було», – зазначив він. 

На цьому тижні в Одесі вирує негода. За ніч випала місячна норма опадів. 

Пункт обігріву розгорнули 14 січня. У ньому одночасно можуть перебувати до 150 осіб. Годують двічі  – сніданок і вечеря. Чай бездомним дають у необмеженій кількості. Кілька днів тому намет відвідала з моніторинговим візитом представниця Офісу Омбудсмана. 

Пункт обігріву на Куликовому полі. Фото з сайту ombudsman.gov.ua


«Осіб, які знаходяться у пункті обігріву, реєструють та надають направлення на проходження флюорографічного обстеження та здачі аналізів на наявність шкірно-венеричних захворювань. Також при реєстрації особам надаються засоби індивідуального захисту (маски) та обробляються руки антисептиком, проте відвідувачі пункту обігріву носять їх на підборідді», – йдеться в звіті на сайті Уповнваженого Верховної Ради України з прав людини.


За офіційною статистикою в Україні живе близько 16 тисяч безпритульних. Втім, це лише ті, хто звертається до держави по допомогу. Насправді йдеться про цифру на порядок більшу. За результатами досліджень, проведених минулого року Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні, тільки в Києві налічується до 40 тисяч людей, яким немає де жити.

 

 Поділитися