MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Пирятині побили журналіста

11.02.2021   
ХПГ-інформ
Головний редактор пирятинської газети «Свіжий апельсин» Вадим Кирпиченко заявив, що 10 лютого його побили. Журналист пов’язує напад із професійною діяльністю.

Головний редактор пирятинської газети «Свіжий апельсин» (Полтавська область) Вадим Кирпиченко заявив, що 10 лютого його побили, повідомляє Інститут масової інформації. Журналист пов’язує напад із професійною діяльністю. Це вже не перший напад на чоловіка.

Фото з фейсбук-сторінки Вадима Кирпиченка


Як розповів постраждалий, за кілька годин до побиття у фейсбук-спільноті «Апельсин» з’явилося фото з підписом «Привіт, Кирпиченко». На світлині троє чоловіків очевидно погрожували адресату. 

Потім редактору «Свіжого апельсину» зателефрнував невідомий і запропонував зустрітися. 

«Я відповів, що буду вільний через годину, потім він знову зателефонував. Коли я вийшов до того чоловіка, виявилося, це була та сама людина, яка минулого тижня побила мене в одному з кафе Пирятина, через критику роботи міського голови Пирятина Андрія Сімонова», – розповів журналіст представниці Інституту масової інформації в Полтавській області.

Розмови між чоловіками не вийшло, візитер лаявся, погрожував та намагався збити з ніг. Кирпиченко викликав поліцію і написав заяву про злочин. Коли правоохоронці поїхали, нападник повернувся. І не один.

«Мене попросили вийти, я вийшов за ними в коридор будівлі, де знаходиться редакція. І троє чоловіків почали мене бити. Я спробував відступити та ухилятися, але вони все одно нанесли мені удари. Так ми виштовхалися на вулицю, там мене продовжили бити. Коли зібралися люди, побачивши бійку, двоє пішли до машини, а чоловік, який уже раніше бив мене в кафе, ще раз ударив та сів у машину теж», – розповів журналіст.

Після інциденту Кирпиченко знову викликав поліцію і написав заяву. Після побиття у нього залишилися синці та подряпини. «Всі ці дії я пов’язую зі своєю журналістською діяльністю», – упевнений він.


Нагадаємо, Верховна Рада посилила відповідальність за злочини проти журналістів. Тепер умисне перешкоджання професійній діяльності співробітника ЗМІ «коштуватиме» порушнику від 8 500 до 17 000 грн. А за вплив на журналіста з метою перешкоджання професійній діяльності можна отримати штраф від 17 000 до 34 000 грн і навіть обмеження волі на строк до чотирьох років.

Минулого року правоохоронці зареєстрували 249 кримінальних проваджень щодо злочинів, які були скоєні проти представників масмедіа. Лише в 16 випадках справа дійшла до суду. 

Як ми повідомляли, минулого року в Україні на представників масмедіа було скоєно 77 нападів. 14 разів фізичну силу щодо журналістів застосовували порушники карантину.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися