MENU

НАН відмовилася передавати Нацполіції будівлю Інституту фізіології на прохання Авакова

06.03.2021
Денис Волоха

© pamyatky.kiev.ua

Нардеп від Слуги народу ініціював створення слідчої комісії для розслідування «доведення академії наук до занепаду». 

4-го березня на сайті Національної академії наук з’явився коментар щодо прохання МВС передати в його підвідомчість будівлю Інституту фізіології імені Богомольця.

Вчена рада Інституту фізіології визнала пропозицію МВС неприйнятною. «Передача лабораторного 16-поверхового корпусу здатна призвести до того, що багаторічна успішна діяльність наукового колективу установи буде призупинена, пріоритетні наукові дослідження, в тому числі в рамках міжнародних угод, доведеться згорнути, а майже 190 висококваліфікованих працівників та все, що знаходиться в цій будівлі, опиниться просто неба».

Рішення вченої ради підтримала президія НАН України.

Лист Арсена Авакова, у якому він просить «розглянути можливість» передачі будівлі Інституту фізіології у відання Нацполіції, був опублікований Українською правдою 26-го лютого.

Як співробітники інституту, так і Академія наук говорять, що будівлю недоцільно передавати МВС через її унікальну конструкцію, велику кількість обладнання та загрозу зупинки наукових досліджень, які фінансуються Єврокомісією та Сполученими Штатами.

«Якщо вони будуть далі наполягати, щоб ми передали корпус, то ми будемо підіймати міжнародний резонанс», — сказала Завідувачка відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології Нана Войтенко Громадському.

Тимчасом у Верховній Раді зареєстрували проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії для розслідування корупції в Національній академії наук. У пояснювальній записці ініціатор проекту депутат Арсеній Пушкаренко (Слуга народу) пише, що останні 30 років академія наук перебуває в «стані рецесії, стагнації та занепаду» та звертає увагу на «мільярдні видатки» з державного бюджету.

«Окремо потрібно зауважити про наявність надлишкового та непрофільного майна, яке обліковується за структурами НАН України та на утримання якого держава щорічно витрачає мільярдні кошти», — також пише нардеп Пушкаренко.

 Поділитися