MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Крим: Журналіста обвинувачують у зборі інформації для українських спецслужб«Кримський диверсант» Гліб Шаблій повернувся в УкраїнуДеякі кримські новиниКрим: ФСБ повідомило про «затримання бойовика незаконного збройного формування України»Крим: знову хатній трус і затримання (ОНОВЛЕНО)Крим: Тиск на «Кримську солідарність»Крим останніми днями (24.01.–30.01.2018)У Криму відбулися хатні труси у двох кримських татар (ОНОВЛЕНО)Володимирові Балуху не надають медичної допомогиПенсіонерка, свідок Єгови, журналіст – репресії у Криму триваютьКрим: У Севастополі засудили свідка Єгови «за екстремізм»Крим: Засуджену за «державну зраду» пенсіонерку етапували до РФКрим: Владислав Єсипенко у суді заявив про тортуриКрим: Співробітники ФСБ погрожували Владиславу Єсипенку розправоюКрим: ФСБ незаконно відібрала в Єсипенка біозразки для експертизиКрим: Суд зняв з розгляду скаргу на арешт Владислава ЄсипенкаКрим: На нібито вилученій в Єсипенка гранаті немає його відбитківКрим: Розпочався суд над Владиславом ЄсипенкомКрим: На суді у справі Єсипенка оголошено обвинувальний висновок Крим: на суді у справі Єсипенка допитали свідків обвинувачення

Владислава Єсипенка у ФСБ катували струмом

24.03.2021   
ХПГ-інформ
Затриманого 10 березня в окупованому Криму українського журналіста два дні катували електричним струмом, щоб отримати визнавальні показання. Про це повідомило видання «Ґрати», посилаючись на власне джерело в слідчому ізоляторі.

Затриманого 10 березня в окупованому Криму українського журналіста Владислава Єсипенка два дні катували електричним струмом, щоб отримати визнавальні показання. Про це повідомило видання «Ґрати», посилаючись на власне джерело в слідчому ізоляторі.

Затримання Владислава Єсипенка. Кадр з оперативного відео ФСБ РФ


Нагадаємо, ФСБ РФ стверджує, що позаштатний співробітник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» збирав інформацію «в інтересах спецслужб України».

За інформацією джерела, Єсипенко розповів, що співробітники ФСБ надягали йому на голову «якийсь предмет», підключали до нього дроти і пускали по них струм, поступово збільшуючи напругу. На такий спосіб оперативники примусили його дати визнавальні показання та озвучити їх в інтерв’ю з генеральним продюсером місцевого телеканалу «Крым 24» Олегом Крючковим.

В інтерв’ю Єсипенко каже, що перевозив у своєму автомобілі вибуховий пристрій, а також відправляв зроблені у Криму відеозаписи до редакції «Крим.Реалій» та до Служби зовнішньої розвідки України.

Після публікації цих показань Єсипенко відмовився від подальших свідчень, пославшись на ст. 51 Конституції РФ, яка дозволяє не свідчити проти себе та близьких. Зі слів Єсипенка, тепер на нього чинять лише психологічний тиск.

Коротко про події

Журналіста-фрілансера Радіо Свобода (проєкт «Крим.Реалії») Владислава Єсипенка затримали 10 березня 2021 року. Як повідомили у ФСБ РФ, Єсипенко збирав інформацію «в інтересах спецслужб України», «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму», у його автомобілі нібито був «виявлений та вилучений предмет із зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою».

12 березня стало відомо, що Єсипенка утримують в ІТТ м. Сімферополя. Йому інкримінують ч. 1 ст. 223 КК РФ (незаконне виготовлення, перероблення або ремонт вогнепальної зброї, його головних частин {виключаючи вогнепальну зброю обмеженого ураження}, а також незаконне виготовлення боєприпасів). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Єсипенку обрали запобіжний захід у вигляді арешту до 11 травня.

З моменту затримання до Єсипенка не допускали незалежних адвокатів. Захист здійснювала призначена без згоди затриманого адвокатка Віолетта Синєглазова, яка не оскаржила арешт Єсипенка.

23 березня Єсипенка не привезли до підконтрольного Москві Верховного суду Криму, де мала розглядатися апеляційна скарга на його арешт, яку подали адвокати Олексій Ладін і Тарас Омельченко. Недоставлення Єсипенка до суду пояснили тим, що він бере участь у слідчих діях.

Суд відклав розгляд скарги, ухваливши направити повідомлення про неї слідчому ФСБ, щоб Єсипенко наступного разу отримав можливість взяти участь у судовому засіданні.

Українські правозахисні організації виступили із заявою з приводу затримання журналіста, у якій наголосили, що справжньою причиною переслідування Єсипенка могла стати його журналістська діяльність як позаштатного співробітника Радіо Свобода.

Президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай засудив затримання та арешт Владислава Єсипенка.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися