MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У Хмельницькому СІЗО – спалах COVID-19Чи є COVID-19 у пенітенціарних установах та СІЗО?Спалах захворювання на COVID у Цуманській колоніїПро готовність кримінально-виконавчої системи України до протидії поширенню COVID-19Українським в’язням дозволили короткострокові побачення з родичами під час карантинуПраво на охорону здоров’я у в’язницях протягом пандемії COVID-19Звернення політв’язнів до керівництва держави у зв’язку з протидією поширенню COVID-19 у пенітенціарних установахCOVID-19: КЗК видає подальшу заявуУ Кропивницькій колонії № 6 від СOVID-19 помер в’язеньТестування у в’язницях, амністія та умовно-дострокове звільнення. Чи будуть?Міжнародні інструкції та рекомендації щодо запобігання і контролю над COVID-19 у в’язницяхОнлайн-дискусія «Проблематика відбування кримінальних покарань в Україні»Запобігання поширенню COVID-19 в пенітенціарних установах очима ув’язненихЧи готова кримінально-виконавча система України до протидії коронавірусу?Необхідні невідкладні заходи для запобігання поширенню COVID-19 в пенітенціарних установахПро реакцію на статтю «Коронавірусу в тюрмах немає. Але він є»Коронавірусу в тюрмах немає. Але він є (оновлене)Заходи проти поширення епідемії COVID-19 в пенітенціарних установах УкраїниПро заходи, що здійснюються для запобігання COVID-19 в установі, де перебуваєте ви або близька вам людина (ОПИТУВАЛЬНИК)Загальні настанови та рекомендації щодо запобігання та контролю над поширенням COVID-19 у в’язницях

У колонії на Дніпропетровщині – спалах COVID-19

26.03.2021   
ХПГ-інформ
У П’ятихатській виправній колонії № 122 виявили 38 хворих на коронавірусну інфекцію.

У П’ятихатській виправній колонії №122 виявили 38 хворих на коронавірусну інфекцію, йдеться у повідомленні на сайті Дніпропетровської обласної прокуратури.

Результати ПЛР-тестування засуджених з ознаками респіраторного захворювання є позитивними. Хворим призначили курс лікування та ізолювали. Стан їхнього здоров’я лікарі оцінюють як задовільний. «В установі продовжується комплекс заходів щодо запобігання подальшому поширенню коронавірусної хвороби та виявлення усіх контактних осіб, їх подальше ізолювання та медичне обстеження. На даний момент протестовано 57 осіб, що мають симптоми захворювань», – зазначають у прокуратурі.

Розпочато кримінальне провадження за фактом порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням (ч.1 ст.325 КК України).

Сьогодні кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 у системі ДКВС Дніпропетровської області збільшилася. Вірус виявили ще в 10 засуджених та трьох співробітників установ. Чи йдеться знову про колонію №122, наразі невідомо.

Правозахисники давно висловлюють занепокоєння щодо протиепідеміологічного захисту засуджених та ув’язнених. Відносно невисокий рівень захворюваності на COVID-19 у системі ДКВС пояснюється недостатньою кількістю тестів у місцях несвободи.

«Максимально можливе звільнення в’язнів як засіб запобігання пандемії COVID-19 є загальною рекомендацією усіх міждержавних організацій і фактично єдиним засобом пом’якшення наслідків хвороби, оскільки жодна тюремна система в світі не впоралася з викликами пандемії. Ув’язнених звільнили в різний спосіб – по амністії, через помилування або умовно-достроково щонайменше 26 країн у світі, в тому числі й з жорсткими політичними режимами (наприклад, в Ірані)», – зазначив директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

З березня по вересень в Європі звільнили більше 143 тис. ув’язнених. У Сполучених Штатах звільнено більше 40 тис. засуджених. В Україні були розроблені відповідні законопроекти, але жоден так і не був ухвалений.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися