MENU

Крим: Владислав Єсипенко у суді заявив про тортури

06.04.2021
ХПГ-інформ

Арештований у Криму журналіст-фрілансер Радіо Свобода Владислав Єсипенко на засіданні підконтрольного Кремлю Верховного Криму суду заявив, що після затримання російськими спецслужбами його два дні катували, повідомляють «Крым.Реалии».

Про це розповів адвокат Олексій Ладін, який був присутній на судовому засіданні, на якому розглядалася скарга незалежних адвокатів на арешт Єсипенка.

Суд скаргу відхилив і залишив журналіста під вартою до 11 травня.

Також під час засідання Єсипенко відмовився від адвоката за призначенням Віолети Синєглазової.

Як зазначив Олексій Ладін, це було перше судове засідання, на яке пустили незалежних адвокатів, які отримали можливість поспілкуватися з арештованим.

Засідання відбувалося у закритому режимі через пандемію COVID-19.

Коротко про події

Журналіста-фрілансера Радіо Свобода (проєкт «Крим.Реалії») Владислава Єсипенка затримали 10 березня 2021 року. Як повідомили у ФСБ РФ, Єсипенко збирав інформацію «в інтересах спецслужб України», «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму», у його автомобілі нібито був «виявлений та вилучений предмет із зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою».

12 березня стало відомо, що Єсипенка утримують в ІТТ м. Сімферополя. Йому інкримінують ч. 1 ст. 223 КК РФ (незаконне виготовлення, перероблення або ремонт вогнепальної зброї, його головних частин {виключаючи вогнепальну зброю обмеженого ураження}, а також незаконне виготовлення боєприпасів). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Єсипенку обрали запобіжний захід у вигляді арешту до 11 травня.

З моменту затримання до Єсипенка не допускали незалежних адвокатів. Захист здійснювала призначена без згоди затриманого адвокатка Віолетта Синєглазова, яка не оскаржила арешт Єсипенка.

23 березня Єсипенка не привезли до підконтрольного Москві Верховного суду Криму, де мала розглядатися апеляційна скарга на його арешт, яку подали адвокати Олексій Ладін і Тарас Омельченко. Недоставлення Єсипенка до суду пояснили тим, що він бере участь у слідчих діях.

Як повідомило 23 березні видання «Ґрати», посилаючись на власне джерело в СІЗО, Єсипенка два дні після затримання катували електричним струмом, щоб отримати визнавальні показання.

Як раніше повідомляв адвокат Олексій Ладін, з 10 березня жоден незалежний адвокат не міг потрапити до СІЗО на зустріч з Єсипенком. За словами Ладіна, у СІЗО посилаються на те, що Єсипенко ніби добровільно відмовляється від інших захисників, окрім адвоката за призначенням.

 Поділитися