MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

8 квітня – головне за день

08.04.2021   
ХПГ-інформ
Заарештованого у Криму журналіста Єсипенка знов вивозили на слідчі дії без адвоката; Офіс генпрокурора направив у Гаагу інформаційне повідомлення щодо Іловайська та Донецького аеропорту; ЄСПЛ визнав законною вимогу про обов’язкову вакцинацію дітей від основних захворювань – найважливіше за сьогодні.

• Заарештованого у Криму журналіста Радіо Свобода Владислава Єсипенка 7 квітня вивозили з СІЗО Сімферополя на слідчі дії без участі захисту. Про це повідомив адвокат Олексій Ладін. Ці дії можуть свідчити про те, що тиск на журналіста триває, адже напередодні він заявив у суді, що був підданий тортурам з боку співробітників ФСБ. «Усі слідчі дії, проведені без моєї участі, є недопустимими доказами», – сказав Ладін, передають «Крым.Реалии».

• Офіс генпрокурора направив до Офісу прокурора МКС інформаційне повідомлення, у якому наводяться факти та докази, що підтверджують віроломне вбивство та поранення українських військових під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року та при обороні Донецького аеропорту 19–21 січня 2015 року. Віроломне вбивство в умовах збройного конфлікту є воєнним злочином та порушує статтю 37 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949, що забороняє «вбивати, завдавати поранення або брати в полон противника, вдаючись до віроломства».

• Європейський суд з прав людини визнав законною вимогу про обов’язкову вакцинацію дітей від основних захворювань та дозволив штрафувати батьків, які намагаються цьому завадити, передає Суспільне з посиланням на офіційний Twitter ЄСПЛ. «Перша постанова Європейського суду з прав людини щодо примусової вакцинації дітей не виявила порушення Конвенції про захист прав людини», – зазначено в повідомленні.

• У 2020 році за рішенням судів 7 384 українці відбували покарання за кордоном, повідомило Міністерство закордонних справ України у відповідь на запит Радіо Свобода. Найбільше засуджених громадян України було в Росії (5 844), Польщі (289), Італії (223), Греції (175) та Чехії (145).

• Міжнародний Комітет з розслідування тортур у Білорусі заявив про безпрецедентний тиск. Один із волонтерів комітету під час затримання та відбування адмінарешту був підданий катуванням та зазнав нелюдського поводження, а тепер став підозрюваним у кримінальній справи. У квартирі правозахисниці Еніри Броницької відбувся трус, реальною причиною якого силовики назвали діяльність Комітету. Про це повідомлено на сайті члена Комітету – білоруської організації «Правовая Инициатива».


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися