MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

9 квітня – головне за день

09.04.2021   
ХПГ-інформ
Кабмін частково легалізував медичний канабіс; за перший квартал 2021 року ІМІ зафіксував 36 випадків фізичної агресії проти журналістів; співробітники ФСБ погрожували Єсипенку фізичною розправою – найважливіше за сьогодні.

• Кабінет міністрів постановою № 324 від 7 квітня виключив зі списку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів деякі препарати на основі канабісу. Відповідна постанова опублікована на урядовому порталі. У документі зазначено, що «до речовин ізольованого канабідіолу (ізоляту канабідіолу) цією постановою заходи державного контролю не встановлюються», повідомляє ЛІГА.Новости.

• За перший квартал 2021 року експерти Інституту масової інформації (ІМІ) зафіксували в Україні 50 випадків порушень свободи слова. З них 36 стосувалися фізичної агресії проти журналістів. На думку експертів ІМІ, ключові тенденції року у сфері свободи слова – це фізична агресія та закритість місцевої та судової влади.

• 18-річна екоактивістка зі Швеції Ґрета Тумберг не має наміру брати участь у цьогорічному саміті ООН з питань клімату, який повинен відбутися у Глазго (Шотландія) у листопаді. Вона вважає, що саміт слід відкласти через пандемію – доки світовий рівень вакцинації не підвищиться. «Це має відбуватися правильно. Звісно, найкраще було б вакцинувати всіх якнайшвидше, щоб усі могли брати участь на однакових умовах», – повідомляє BBC. За прогнозами, цього року на саміті може зібратися до 30 тис. людей.

• Події навколо книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», яку 19 березня Київський апеляційний суд дозволив розповсюджувати, відхиливши 27 позовних вимог Віктора Медведчука до автора та видавництва, не закінчилися. «Апеляційний суд задовольнив заяву видавництва Vivat і додатковою постановою стягнув з Медведчука 139,5 тис. грн., витрачених Видавництвом на правову допомогу в апеляційній інстанції», – повідомив адвокат Кіпіані В’ячеслав Якубенко.

• Після того, як заарештований у Криму журналіст Радіо Свобода Владислав Єсипенко на судовому засіданні 6 квітня заявив про тортури після затримання, співробітники ФСБ РФ погрожували йому фізичною розправою. Про це повідомив адвокат Єсипенка Олексій Ладін.

• Адвокати з РФ та окупованих територій сплановано подають тисячі заяв до ЄСПЛ проти України від імені жителів ОРДЛО. Масова подача скарг може мати на меті негативний вплив на статистику. Саме через це Україна опинилася у трійці країн, в яких масово скаржаться на порушення прав людини. Ця спланована кампанія також може мати на меті перевантаження самого ЄСПЛ та його дискредитацію як інституції. Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Схем» (спільний проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший»).


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися