MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

13 квітня – головне за день

13.04.2021   
ХПГ-інформ
Японія скидатиме в океан води, що використовувалися для охолодження реакторів на «Фукусіма-1»; у Бориспільській ВК-119 виявлено 31 засудженого, хворого на COVID-19; Верховний Суд відклав розгляд позову телеканалу «112» щодо санкцій до кінця травня – найважливіше за сьогодні.

• Уряд Японії ухвалив рішення про скидання в океан води, що використовувалися для охолодження реакторів на атомній електростанції «Фукусіма-1», зруйнованої в 2011 році внаслідок землетрусу і цунамі, передає Радіо Свобода. Процес має початися за два роки і триватиме близько 30 років. Перед скиданням радіоактивна вода буде піддана очищенню, у ній залишиться лише тритій, який, як вважається, у невеликій кількості не становить загрози людям і довкіллю. Однак, як передає BBC, представники місцевої рибної промисловості, а також Китай та Південна Корея виступили з рішучим протестом проти цього кроку японського уряду.

• У перші дні після затримання журналіста Радіо Свобода Владислава Єсипенка співробітники ФСБ РФ незаконно відібрали в нього слину для проведення біологічної експертизи. Адвокат Олексій Ладін нагадав про подібні випадки непроцесуального відбору біозразків у інших кримських кримінальних справах. Наприклад, біозразки Едема Бекирова потім з’явилися на боєприпасах, які той нібито перевозив через кордон.

• Німецькі екологи подали судовий позов на рішення Федерального відомства з гідрографії і судноплавства, яким оскаржили дозвіл на продовження будівництва газопроводу «Північний потік-2» в німецьких водах. Про це написав у твітері посол України в Німеччині Андрій Мельник.

• У «Бориспільській виправній колонії № 119» виявлено 31 засудженого, хворого на коронавірусну хворобу COVID-19. Про це повідомила Омбудсман Людмила Денісова. «Цей факт було встановлено за результатами щоденного інформування про стан захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19 серед персоналу та ув’язнених осіб в установах ДКВС. Наголошую, що на сьогодні медичні працівники, окрім стоматолога, які можуть надати кваліфіковану медичну допомогу в установі – відсутні. Така ситуація триває понад рік», – написала Денісова у Telegram.

• Станом на 13 квітня, за відомостями правозахисного центру «Весна», у Білорусі визнані політв’язнями 354 особи. Більша частина цих людей потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після президентських виборів 2020 року. Нагадаємо, станом на 7 квітня таких осіб було 323.

• ЮНІСЕФ та Асоціація «IT Ukraine» створили першу в світі віртуальну реальність із протимінної безпеки для дітей на сході України. Вже у квітні в зонах з високою небезпекою від вибухових предметів, віртуальна реальність стане компонентом освітніх сесій, які ЮНІСЕФ проводить у школах за підтримки урядів Німеччини та Італії. Про це повідомлено на сайті організації.

• Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду розпочав розгляд позову телеканалу «112» щодо запровадження санкцій, передає Суспільне з посиланням на повідомлення пресслужби Верховного суду. На судовому засіданні 12 квітня суд задовольнив клопотання позивача про відкладення розгляду справи та надання строку для ознайомлення з доказами й поясненнями, підготовленими третьою особою на стороні відповідача – Службою безпеки України. Таким чином, Верховний Суд відклав розгляд справи. Наступне судове засідання відбудеться 31 травня 2021 року о 14:00.


Головне фото: Працівники під час ліквідації наслідків цунамі, Японія, 2013 рік (AFP)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися