MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У колонії на Дніпропетровщині – спалах COVID-19У Хмельницькому СІЗО – спалах COVID-19Чи є COVID-19 у пенітенціарних установах та СІЗО?Спалах захворювання на COVID у Цуманській колоніїПро готовність кримінально-виконавчої системи України до протидії поширенню COVID-19Українським в’язням дозволили короткострокові побачення з родичами під час карантинуПраво на охорону здоров’я у в’язницях протягом пандемії COVID-19Звернення політв’язнів до керівництва держави у зв’язку з протидією поширенню COVID-19 у пенітенціарних установахCOVID-19: КЗК видає подальшу заявуУ Кропивницькій колонії № 6 від СOVID-19 помер в’язеньТестування у в’язницях, амністія та умовно-дострокове звільнення. Чи будуть?Міжнародні інструкції та рекомендації щодо запобігання і контролю над COVID-19 у в’язницяхОнлайн-дискусія «Проблематика відбування кримінальних покарань в Україні»Запобігання поширенню COVID-19 в пенітенціарних установах очима ув’язненихЧи готова кримінально-виконавча система України до протидії коронавірусу?Необхідні невідкладні заходи для запобігання поширенню COVID-19 в пенітенціарних установахПро реакцію на статтю «Коронавірусу в тюрмах немає. Але він є»Коронавірусу в тюрмах немає. Але він є (оновлене)Заходи проти поширення епідемії COVID-19 в пенітенціарних установах УкраїниПро заходи, що здійснюються для запобігання COVID-19 в установі, де перебуваєте ви або близька вам людина (ОПИТУВАЛЬНИК)

У Бориспільській виправній колонії – спалах COVID-19

14.04.2021   
ХПГ-інформ
Один засуджений помер. Вже понад рік у закладі є лише один лікар – стоматолог.

У Бориспільській виправній колонії № 119 виявили 44 засуджених, хворих на COVID-19. Ще позавчора заражених було менше: хворів 31 в’язень. Один з них помер. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Фото з сайту ЦОЗ ДКВС України


Про надзвичайну ситуацію Омбудсман дізналася зі щоденного звіту про стан захворювання на COVID-19 серед персоналу та ув’язнених осіб в установах ДКВС.

«Наголошую, що на сьогодні медичні працівники, окрім стоматолога, які можуть надати кваліфіковану медичну допомогу в установі – відсутні. Така ситуація триває понад рік, – заявила Людмила Денісова вчора. – Наразі контроль за лікуванням засуджених здійснює начальник філії ДУ „Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України“ в м. Києві та Київській області, а також лікар-стоматолог. Ними надано рекомендації щодо лікування засуджених за місцем відбування покарання».

Уповноважена Верховної Ради з прав людини звернулася до керівництва Центру охорони здоров’я ДКВС України з проханням терміново вжити заходів щодо додержання прав утримуваних осіб, зокрема забезпечити медперсоналом Бориспільську виправну колонію для надання необхідної медичної допомоги в повному обсязі.

«За фактом порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням у Бориспільській виправній колонії № 119 Бориспільською окружною прокуратурою розпочато кримінальне провадження», – йдеться у повідомленні. 

У Центрі охорони здоров’я ДКВС розповіли про перші висновки епідрозслідування: «Хворі з різних відділень установи. Перших хворий звернувся за медичною допомогою 07.04.2021, через 3 доби після появи симптомів… Попередній епідеміологічний висновок: приховування встановлення діагнозу COVID-19 персоналом установи, нехтування дотримання маскового режиму, несвоєчасне звернення за медичною допомогою призвело до спалаху захворювання серед засуджених». В установі наголошують: хворих лікують лікар-інфекціоніст, лікар-стоматолог, фельдшери, а також медичні працівники ЦОЗ ДКВС України та філії ЦОЗ ДКВС України в м. Києві та Київській області.

Нагадаємо, наприкінці березня спалах інфекційної хвороби виявили у П’ятихатській виправній колонії № 122. Розпочато кримінальне провадження.


Правозахисники давно висловлюють занепокоєння щодо протиепідеміологічного захисту засуджених та ув’язнених. Відносно невисокий рівень захворюваності на COVID-19 у системі ДКВС пояснюється недостатньою кількістю тестів у місцях несвободи.

«Максимально можливе звільнення в’язнів як засіб запобігання пандемії COVID-19 є загальною рекомендацією усіх міждержавних організацій і фактично єдиним засобом пом’якшення наслідків хвороби, оскільки жодна тюремна система в світі не впоралася з викликами пандемії. Ув’язнених звільнили в різний спосіб – по амністії, через помилування або умовно-достроково щонайменше 26 країн у світі, в тому числі й з жорсткими політичними режимами (наприклад, в Ірані)», – вважає директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

З березня по вересень минулого року в Європі звільнили більше 143 тис. ув’язнених. У Сполучених Штатах звільнено більше 40 тис. засуджених. В Україні були розроблені відповідні законопроекти, але жоден так і не був ухвалений.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.


Проект ЄС «Боротьба проти катувань, поганого поводження та безкарності в Україні»

 Поділитися