MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Обшук у брата політв’язня

29.04.2021   
ХПГ-інформ
Силовики заламали Ернесту Сейтосманову руки, троє схопили за ноги. Один застосував до нього задушний прийом, через що йому стало зле. Тоді слідчий наказав підлеглим його відпустити, сказавши, що «він вже білий».

Вчора в господі кримського татарина Ернеста Сейтосманова російські силовики провели обшук. Про це Ернест зміг розповісти адвокатові лише пізно вночі, повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність». Хату кримського татарина трусили вже втретє.

Ернест Сейтосманов (фото: «Кримська солідарність»)


Ернест Сейтосманов – брат політв’язня Енвера Сейтосманова, засудженого до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму за обвинуваченням у причетності до ісламської організації «Хізб ут-Тахрір», забороненої в РФ, яка, однак, цілком легально діє на території України.

До Ернеста Сейтосманова прийшли вранці о 6-й, після намазу, коли він «сидів до ранку, тому що у місяць Рамадан мусульмани постують». Спочатку він почув сторонні звуки в домі, а потім двері в кімнату різко відчинилися і в ній несподівано опинилося близько восьми людей включно з понятими. Зателефонувати куди-небудь або повідомити адвоката про обшук Ернест не встиг. Живе він сам.

Силовики заламали йому руки, троє схопили за ноги. Один застосував до нього задушний прийом, через що йому стало зле. Тоді слідчий наказав підлеглим його відпустити, сказавши, що «він вже білий».

Слідчі заходи тривали близько години. Сейтосманову запропонували віддати речі, заборонені на території РФ, яких, за його словами, він не мав. Після цього силовики запропонували підписати протокол, але чоловік це зробити відмовився.

Після обшуку Сейтосманова допитували у будівлі ФСБ у Севастополі. Допит тривав понад 6 годин. Сейтосманов відмовився свідчити проти себе та своїх близьких, пославшися на ст. 51 Конституції РФ.

Сейтосманова відпустили лише тоді, коли він підписав папери про нерозголошення змісту допиту, розповів адвокат Еміль Курбедінов.

Перед слідчими діями силовики відібрали в Сейтосманова телефон, а після повернули вже без батарейок. «Я виявив це вже після допиту. Відтак я зрозумів, що без зв’язку і що батарея була вилучена без протоколу», – сказав Ернест Сейтосманов.


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися