MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

29 квітня – головне за день

29.04.2021   
ХПГ-інформ
Росія та Китай проводять кампанії з дезінформації, щоби підірвати довіру до вакцин проти COVID-19 західного виробництва; Папа Франциск готовий бути посередником на зустрічі президентів України та Росії; телеканали NewsOne та «НАШ» отримали попередження і штрафи за порушення законодавства України – найважливіше за сьогодні.

• Папа Римський готовий бути посередником на зустрічі президентів України та Росії, повідомляє видання la Reppublica. «Франциск готовий вступити в гру, але нам невідомо про зустріч Путіна і Зеленського у Ватикані», – заявив дипломат Ватикану кардинал Леонардо Сандрі. Він пояснив, що будь-яке посередництво Святого Престолу може відбуватися лише внаслідок роботи мінської групи. За словами пана Сандрі, Папа Франциск міг би взяти участь у перемовинах, як він це вже раніше робив під час інших конфліктів.

• В Україні стали частіше залякувати журналістів. Багато злочинів залишаються безкарними. Рада Європи закликає провести вичерпні розслідування вбивств Георгія Ґонґадзе, Вадима Комарова та Павла Шеремета. Про це йдеться у спеціальному звіті платформи Ради Європи щодо сприяння захисту журналістики і безпеки журналістів. Повідомлення про Україну зокрема стосуються випадків, коли за журналістами та іншими співробітниками ЗМІ велося приховане спостереження, їхні телефони прослуховувалися, а їх самих викликали на допит.

• Росія та Китай проводять кампанії з дезінформації, якими хочуть підірвати довіру до вакцин проти COVID-19, які виробляють у країнах Заходу, а також популяризувати власні препарати. Про це йдеться у звіті Європейської служби зовнішніх справ, передає hromadske. У дослідженні з’ясували, що для дезінформації Москва та Пекін використовують державні ЗМІ, соціальні мережі та навіть офіційні дипломатичні сторінки. Так, із грудня 2020-го по квітень 2021 року державні ЗМІ цих країн публікували фейкові новини в інтернеті, у яких встановлювали необґрунтований зв’язок між щепленням і смертями в Європі, а також наполягали, що російські та китайські вакцини є кращими.

• Національна рада з питань телебачення і радіомовлення повідомила, що наклала штрафи на канали NewsOne та «НАШ» за результатами позапланових перевірок, передає Радіо Свобода. Серед іншого, в одному з ефірів NewsOne гості передачі «Протистояння» Андрій Пальчевский та Вадим Карасьов заявляли, що «значна кількість євреїв служила у військах нацистського Третього Рейху та про існування єврейських дивізій СС». У раді дійшли висновку, що редакція каналу некритично поставилася до цих заяв, які мають ознаки заперечення фактів Голокосту. В одному з ефірів телеканалу «НАШ» з’явився учасник незаконного збройного угруповання «ЛНР» Родіон Мірошник. Він, як пояснює регулятор «висловив протиправні твердження стосовно територіальної цілісності і недоторканості державного кордону України, її конституційного ладу», а також транслював позицію Кремля, який заперечує власну участь у війні на Донбасі.

• Вчора в господі кримського татарина Ернеста Сейтосманова відбувся обшук. Про це чоловік зміг розповісти адвокатові лише пізно вночі, бо був позбавлений такої можливості відразу після приходу силовиків. Вони заламали йому руки, троє схопили за ноги. Один застосував до нього задушний прийом, через що йому стало зле. Тоді слідчий наказав підлеглим його відпустити, сказавши, що «він вже білий». Після обшуку Сейтосманова допитували у будівлі ФСБ у Севастополі. Допит тривав понад 6 годин. Ернест Сейтосманов – брат політв’язня Енвера Сейтосманова, засудженого до 17 років позбавлення волі у колонії суворого режиму за обвинуваченням у причетності до ісламської організації «Хізб ут-Тахрір».


Головне зображення: Папа Франциск (фото Reuters)


Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу.

 Поділитися