MENU

Селянину допомогли стати власником землі

30.04.2021
Юрій Чумак

Фахівці відділу «Шевченківського бюро правової допомоги» Чугуївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги домоглися в судовому порядку вирішення питання визначення права власності на земельну частку (пай).

До бюро звернувся Олексі (ім’я змінено)., який є людиною з інвалідністю. З огляду на те, що він отримує соціальну пенсію, яка не перевищує 2-х прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, Олексій має право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Клієнт розповів, що з лютого 1990 по грудень 1996 року був членом колгоспу «Дружба» (реорганізованого в акціонерне товариство колективного господарства «Дружба») Шевченківського району Харківської області.

Але у списку акціонерів АТ «Дружба» його чомусь немає. Тому і сертифікату на право на частку земель колективної власності АТ «Дружба» Олексій не отримав. Як, власне, і самого паю.

Селянин просив працівників Шевченківського бюро правової допомоги сприяти йому у відновленні права власності на земельну частку (пай) та витребування її в натурі.

Відповідно до п. 24 Постанови пленуму Верховного Суду України №7 від 16.04.2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ», позови громадян, пов’язані з паюванням земель (зокрема, про визнання права на земельну частку (пай), її розмір, незаконність відмови у видачі сертифіката, виділення паю в натурі), можуть бути предметом розгляду в суді.

За вирішення правового питання взялася фахова юристка відділу «Шевченківське БПД» Чугуївського МЦ Вікторія Куденко.

Вона спрямувала запит на інформацію до відділу у Шевченківському районі Головного управління Держгеокадастру в Харківській області щодо включення в список членів колгоспу «Дружба» прізвища Олексія до додатку №1 Державного акту на право колективної власності, та отримала підтвердження цих відомостей.

Також Вікторія Куденко підготувала заяву про визначення права власності на земельну частку (пай) та витребування її в натурі, клопотання до суду про виклик свідків, які б підтвердили факт членства Олексія в акціонерному товаристві «Дружба».

У процесі судового засідання юристка ще домоглася поновлення строку на звернення до суду.

І от нещодавно Шевченківський районний суд Харківської області задовольнив позовні вимоги Олексія та визнав його право на земельну частку (пай). Нарешті селянин зможе стати власником землі.

 

 Поділитися