MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Німецькі адвокати подали скаргу на Лукашенка до Федеральної прокуратури

05.05.2021   
ХПГ-інформ
Концепція універсальної юрисдикції, на яку посилаються юристи, дозволяє кримінальне переслідування за злочини, заборонені міжнародним правом, скоєні іноземцями в інших країнах.

Четверо німецьких адвокатів подали скаргу до Федеральної прокуратури Німеччини в Карлсруе на лідера Білорусі Олександра Лукашенка. Юристи заявляють про злочини проти людяності й виступають від імені десяти білорусів, які стали жертвами катувань після минулорічних президентських виборів у Білорусі. Про це повідомляє німецьке агентство dpa.

Клієнти німецьких адвокатів повідомляли про фізичне насильство, позбавлення їжі та сну, приниження та образи, розповідали, що їх годинами змушували стояти на колінах із зав’язаними руками. Усе це завдало серйозної шкоди їхньому здоров’ю.

«Загалом поводження з ними з боку держави можна охарактеризувати лише як варварське», – заявили адвокати.

Адвокати стверджують, що ні Лукашенку, ані представникам силових структур у Білорусі не загрожують юридичні наслідки. Концепція ж універсальної юрисдикції, на яку посилаються адвокати, дозволяє кримінальне переслідування за злочини, заборонені міжнародним правом, скоєні іноземцями в інших країнах.


Нагадаємо, 9 серпня 2020 року, після закінчення голосування на президентських виборах, у Білорусі розпочалися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією. Повідомлялося про масові фальсифікації, деякі люди не могли проголосувати, бо через рекордну явку виборців на багатьох виборчих дільницях не вистачало бюлетенів.

Офіційно було оголошено, що на виборах переміг Олександр Лукашенко, який керує державою 25 років. Жодні вибори президента (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року) не визнані вільними та справедливими на міжнародному рівні.

Повідомлялося про 30 000 затримань у зв’язку з акціями протесту, а також про сотні поранених та кілька смертей.

HRW заявляла про нечувані репресії проти білоруських журналістів, що є частиною спроб влади обмежити медійне висвітлювання мирних протестів та порушень прав людини після минулорічних президентських виборів.

На сьогодні, 5 травня 2021 року, за відомостями ПЦ «Весна» політв’язнями у Білорусі визнано, 363 людини, більшість з яких потрапила під політично мотивоване кримінальне переслідування у зв’язку з подіями під час і після минулорічних президентських виборів.

Наприкінці березня Рада ООН з прав людини схвалила створення групи з розслідування подій після президентських виборів у Білорусі в серпні 2020 року. Ухвалена Радою Резолюція закликає комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет розслідувати за допомогою експертів епізоди порушення прав людини у Білорусі, збирати та аналізувати інформацію з доказами, необхідними для притягнення до відповідальності осіб, які скоїли злочини.


Головне зображення: Олександр Лукашенко (фото: Sergei Gapon / AFP)

 Поділитися